Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

Skalpová akupunktúra

Skalpová akupunktúra

sa používa sa pod vlasovou pokožkou

Vyberte si jazyk:   
[removed]// <![CDATA[ function googleTranslateElementInit() { new google.translate.TranslateElement({pageLanguage: 'en', layout: google.translate.TranslateElement.InlineLayout.SIMPLE, multilanguagePage: true}, 'google_translate_element'); } // ]]>[removed] [removed][removed]

Charakteristika: Skalpová akupunktúra je jednou z niekoľkých špecializovaných akupunktúrnych techník s konkrétnymi miestami na hlave, , pričom majú svoje účinky na uši, nos, ruky, nohy,  a zápästie. Môže sa používať aj s telovou akupunktúrou.

Hoci na hlave je  veľa  tradične zistených akupunktúrnych bodov pozdĺž niekoľko hlavných meridiánov (najmä žalúdok, močový mechúr, žlčník, trojitý žiarič a riadiaca dráha), moderná skalpová akupunktúra sa líši od tradičnej akupunktúry v terapii. Existujú tri základné rysy hlavovej (skalpovej akupunktúry), ktoré sa odlišujú ju od telovej akupunktúry:

1. Zóny terapie boli zmapované na hlave, ktoré sú spojené s telesnými funkciami a širokým regiónom tela. Je niekoľko štandardných akupunktúrnych bodov, ale princíp výberu bodov na terapiu (liečbu) je zvyčajne založený na tradičné symptómy - prejavujúce sa na konkrétnom pridruženom mieste. Všeobecne platí, že v rámci definovanej oblasti - zóny, je predná časť zóny (bližšie k tvári) používaná je na liečbu hornej časti tela, pričom zadná časť zóny sa používa na liečbu spodnej časť tela. Funkčné zóny, ako sú zmyslové orgíny, pamäť, a motorika, sú zvyčajne umiestnené vzdadu a po stranách hlavy.

2. V skalpovej akupunktúre sa ihly vkladajú v tenkej vrstve voľného tkaniva pod povrchom, s malým uhlom asi 15-30 stupňov do hĺbky, ktoré sa merajú v cunoch / napr. 1 cun - zhruba palec dospelého liečeného jedinca/, samozrejme všetko jev závislosti na telesnej veľkosti pacienta.. Štandardná akupunktúra pod vlasovou pokožkou sa aplikuje do hĺbky 1/2 cuna.  alebo aj menej (o 0,3-0,5 palca. Pre dospelých) sa môže pichať aj pri vysokom uhle 60-90 stupňov.

3. Pri skalpovej akupunktúre sa ihly sa rýchlo stimulujú a  môžu sa  vykonávať mnohými spôsobmi, vrátane elektrostimulácie, ťahania, tlačenia a točenia. Obyčajne je akupunktúra aplikovaná na pokožke hlavy v bodov, kde sa zvyčajne vykonáva menej rýchlejšia stimulácia alebo moxovanie. Pri použití ručnej manipulácii v modernej skalpovej akupunktúre je to obyčajné stimulovanie  ihiel cca 2-3 minúty s prestávkou na 5-10 minút medzi podnetmi.

Základy terapie akupunktúry pod pokožkou boli preskúmané Lu Shoukang, v Pekingu College of Akupunktúra, moxovanie, ortopédia, traumatológia a, v časopise Journal of tradičnej čínskej medicíny (1). Podľa tohto hodnotenia je sprevádzaná teraputická technika prevažne malými ihlami, v ktorej sú zahrnuté aj shu body v pokožke hlavy. Shu bodov nájdete v časti "stream" miestach, kde je infúzia QI z vnútorných orgánov. V systéme telovej akupunktúry je tam 5 shu bodov (jeden pre každý prvok) na každom z 12 meridiánov (pod lakťom alebo pod kolenom) navyše zadné shu body, z ktorých každý je umiestnený v blízkosti jedného z vnútorného orgánu. Podľa teórie shu body sú hlavne určenéna hlave k liečbe ochorení celého tela.

Lu tvrdí, že viac ako 80 ochorení sú v dnešnej dobe liečené touto terapeutickou metódou, ktorá je zvlášť účinná pri liečbe porúch centrálneho nervového systému a rôznych akútnych aj chronických bolestivých syndrómov. Zmieni sa konkrétnymi príkladmi: neurasténia, úzkostná neuróza, a ďalšie psychologické a psychosomatické poruchy, periarthritis z ramien, ischialgia, bolesti v chrbte a bedier, bolestivé päty a ďalšie bolestivé syndrómy, hemiplégia, afázia, senilná demencia, a iné mozgové poruchy .

Roku 1970, bola skalpová akupunktúra vyvinutá ako kompletný akupunktúrny systému. Traja hlavní predstavitelia  vývoja tohto systému sú: :Jiao Shunfa, Fang Yunpeng, a Tang Songyan, každý navrhoval rôzne diagramy a zoskupenia bodov skalpovej akuakupunktúry. Napríklad, Jiao rozdelil body skalpovej akupunktúry do motorickej a senzorickej oblasti, Fang do písania (reči) a čítania (pamäťovyých centier) centier, a Tang do hornej, strednej a dolnej horáka oblasti. Niekoľko rôznych metód ručného prepichovania bolo navrhnuté. Jiao obhajoval rýchlo točiť s prenikavým a priečnym ručným prepichovaním, Fang dal prednosť na metódu s miernym točením a šikmé podpichovanie ihlami, zatiaľ čo Tang odporúča dlhodobé zasunuté ihlymetódou za pomoci (retencia s povrchovou stimuláciou ihiel), nadvihovania a tlačenia.

Skalpová akupunktúra nie je naozaj jediný systém, ale rôznosť a niekoľko systémov, ktoré sú stále vo vývoji s 30-ročnou históriu praktických skúseností. Štandardná nomenklatúra pre akupunktúrnebody bola vyvinutá (prijatá v roku 1984 a bola znovu potvrdená v roku 1989), čo naznačuje 14 liečebných možností alebo oblastí na základe kombinácie rôznych škôl skalpovej akupunktúry. Avšak, toto je nutné často starostlivo preskúmať, na ktoré oblasti sa pacient sťažuje terapeutovi. len málo z nich prime jednotný vzor.

Ako Lu uvádza vo svojom článku, profesor Zhu Mingqing (ktorý bol docentom na katedre Lu v Pekingu pred emigráciou do USA) vyvinula sa populárna verzia hlave v akupunktúre. "V posledných rokoch, Zhu je skalpová akupunktúra v Craze v Japonsku, Amerike a Číne. Ako škola liečby akupunktúrou pod vlasovou pokožkou. Je Zhu metóda skutočne odvodená od štandardného režimu [prijala sa v Číne a na základe klinických skúseností Zhu Mingqing. V hlavovej akupunktúre Zhu je, je tam  8 terapeutických zón, ktoré sa používajú. Vastne, 9 zón, a manipulácia sa vykonáva násilnými malými amplitúdami -zdvíhaním a tlačením na ihly, spojená s masážou[k tejto konkretnej časti tela, ktoré sa ešte môžu uvplyvňovať  fyzickými a dychovými cvičeniami. V skutočnosti sú to terapeutické zóny v skalpovej akupunktúre (hlavove akupunktúre. Zhu je to stanovuje na základe štandardnej schémy. "

Dr Zhu bol otec akupunktúry, ktorý pracoval na skalpovejakupunktúre a Zhu pracuje ako akupunkturista od svojej promócie na vysokej škole čínskej medicíny v Šanghaji od roku 1964. Pracoval ako asistent riaditeľa výskumu skalpovej akupunktúry. Skupina čínskej akupunktúry asociácie 1987 - 1989. Po príchode do USA, on pracoval blízko s Dr Eva Munwu Chau, bývalý prezident Kalifornia Akupunktúra asociácie. V roku 1991, Zhu založil čínsku Skalp Akupunktúra Stred USA v San Franciscu, a, v roku 1992, on vydával anglickú knihu o svojich metódach: Zhu tieto skalp Akupunktúra (2), teraz von tlače. V súčasnej dobe poskytuje procedúry pre niekoľko neurologických porúch na Akupunktúra Medical Zhu tieto a neurológie Center, v San Jose, Kalifornia (pozri dodatok 2 pre viac informácií o skúsenostiach Zhu tieto v USA).

Dr Zhu sleduje počiatky moderného hlave akupunktúry k práci Huang Xuelong, ktorý v roku 1935 predstavil koncept, ktorý existuje vzťah medzi vlasovej pokožky a mozgovej kôry. Niekoľko Akupunkturisté sledovaný tento riadok, hľadám body a zóny na hlave, ktorý by liečil ochorenie mozgu. Prvé výsledky klinickej práce je uvedené, že akupunktúra nanáša na pokožku hlavy mala dobrý vplyv na ochorenia, ktoré boli spojené s cerebrálne poškodenie, ako napr mŕtvica. Jej aplikácia bola následne predĺžená do prakticky všetkých iných ochorení, ale zamerať sa na poruchy nervového systému, je stále dominantný. Ďalšie lekári v Číne sledovať prijatie pokožky akupunktúry ako nový systém k rozvoju ušné akupunktúry, ktorý je tiež myšlienka byť obzvlášť užitočné pre neurologických porúch v dôsledku umiestnenia ručným prepichovanie na hlave.

Zhu'S Save akupunktúra

Podľa Dr Zhu, Baihui (GV-20) je základom pre všetky skalp bodov. Citujem z Ling Shu: "Mozog je more drene. Jej horná časť sa nachádza pod hlave, na vrchole, v bode Baihui "Ide o to čínsky názov napovedá, že je to skvelé miesto stretnutia (doslovne: sto stretnutí) .. Tradične je tento bod spracovaná tak, aby stabilizovať vzostupne jang, je tiež šitý, aby sa vyčistil zmysly a upokojenie ducha.

Správne plavidla do mozgu v bode Fengfu (GV-16). Vonkajšia dráha správne plavidla sa používa na rozdelenie na ľavú a pravú stranu hlavy. Ľavá strana upravuje qi a pravá strana vládne krv. Podpichoval na ľavej strane má väčší vplyv na poruchy ľavej strane hlavy a krku, ale na pravej strane tela pod krkom, a naopak.

V systéme zhu zo akupunktúry, tam sú tri hlavné zóny (označil Eding zónu, Dingzhen zóny a Dingnie zóna) delí na celkom 11 porcií, a troch stredných zón, každá je rozdelená do dvoch častí (určené Epang 1, Epang 2, predný zóna Dingjie, zadný zónu Dingjie, Niehou a Nieqian). Tieto názvy zóny sú jednoducho založená na anatomických popisov. Nasleduje prehľad hlavných oblastí pokožky hlavy akupunktúrnych (pozri prílohu 1 pre obraz zón).

Eding Zone

Ding sa odkazuje na temene hlavy, a E (vyslovuje sa "uh") sa vzťahuje na čelo. Eding zóna vedie od čela na hornej časti hlavy. To je oblasť, ktorá vedie pozdĺž riadiaci kanál, zahŕňa úzky pás z bodu 1/2 CUN pred GV-24 (v čele / skalp ohraničenie) späť na GV-20. Šírka je 1 CUN a dĺžka je 5 CUN. Eding zóna upravuje stranu jin (predné) tela, ktorá bežala od hrádze (GV-20 oblasť ručným prepichovanie) na hlavu (GV-24 oblasť ručným prepichovanie). Zóna je rozdelená do štyroch oblastí.

Eding 1 je predná štvrť regiónu, siahajúcu od GV-24 vpred o 1/2 CUN. Táto oblasť sa používa na liečbu celej oblasti hlavy a krku. Účinky liečby v tejto oblasti patrí upokojenie ducha, otvorenie otvorov, vzrušujúce myseľ, a leštenie oči. K liečbe, vložte ihlu pozdĺž zóny, ktorá zodpovedá strane hlavy a krku, ktorá je ovplyvnená. To znamená, že aj keď liečba zvyčajne obsahuje jednu ihlu do stredu zóny (pozdĺž línie GV), v prípade, že je problém na pravej strane hlavy alebo krku, umiestniť ihlu na pravej strane zóny. Napríklad, liečbe rozmazané videnie na pravé oko, miesto jednu ihlu na pravej strane Eding 1 zóny alebo vložiť ihlu do stredu zóny a nasmerovať ju na pravej strane zóny. Smer ručným prepichovanie je obvykle do tváre.

Eding 2 je v druhom štvrťroku zóny, siahajúcu od GV-24 pre GV-22. Táto oblasť sa používa predovšetkým na liečbu porúch hrudníka regiónu. Funkcie zahŕňajú otvorenie hrudníka a reguláciu qi, otvorenie pľúca, zastavenie dýchavičnosť, a upokojenie ducha. Ak je problém na jednej strane tela, ihly strane v zóne na opačnej strane (kontralaterálny).

Eding 3 je tretím štvrťroku zóny, siahajúcu od GV-22 pre GV-21. Táto oblasť sa používa predovšetkým na liečbu porúch stredného horáka (vrátane liečbe akútnej apendicitídy). Funkcie zahŕňajú zastavenie zvracanie a hnačka, upravuje pečene qi, a reguláciu žlčníka. K liečbe použite kontralaterálny stranu.

Eding 4 je poslednom štvrťroku zóny, siahajúcu od GV-21 pre GV-20. Táto oblasť sa používa na liečbu spodnej horák a dolnej končatiny. Funkcie zahŕňajú reguláciu menštruácie, posilnenie obličiek a podporu močenia. Ihla na kontralaterálnej strane, ak je porucha centrálnej, rovnako ako v dysfunkcia močového mechúra, ihly centrálnej línii pásu alebo po oboch stranách. Smer ručným prepichovanie je zvyčajne smerom k zadnej časti hlavy.

Ako je uvedené vyššie, Zhu nasleduje istinu že v prípade, že porucha postihuje ľavú alebo pravú stranu tela, potom liečba, ktorý je určený k ovplyvniť hlavy alebo krku sa vykonáva na rovnakej strane ako zóny strane poruchy (ipsilaterálny ), ale v prípade, že je nižšia ako v krku, potom je ihla je umiestnený na opačnej strane zóny. Tento prístup bol nasledovaný mnohých odborníkov skalp akupunktúrnych v Číne. Avšak, niekoľko vedci tvrdia, že klinický dôkaz nepodporuje potrebu zaobchádzať jednu stranu alebo iný, skôr možno striedavé stranách na nasledujúce dni. V tomto okamihu je pravdepodobne nedostatočné na preukázanie, že jeden alebo druhý prístup je výrazne lepšia. Alternatívne strana podpichoval môže byť lepšie znášané pacienta, keď sa používa denne podpichoval. Pre tých, ktorí nasledujúce technikou Zhu, by liečenie jednu stranu podľa lokality príznakov byť v súlade s jeho rozsiahle klinické skúsenosti.

Dingzhen Zone

Zhen (vyslovuje sa "júna") sa odkazuje na vankúš, a označuje zadnú časť hlavy. Zóna Dingzhen prebieha od vrcholu hlavy k zadnej časti hlavy, medzi GV-20 a GV-17. Zóna je 1 CUN široká. To upravuje chrbticu, aspekt jang tela (späť). To môže byť rozdelené do 4 oblastí, rovnomerne rozložená od seba navzájom. Táto oblasť sa používa hlavne pre bolesti.

Dingzhen 1 (počnúc GV-20) upravuje zadnej časti hlavy a krku.

Dingzhen 2 upravuje stavce C-7 (siedma krčka maternice, základňa krku), cez T-10 (10. hrudnej).

Dingzhen 3 upravuje stavce T-10 až L-5 (piaty bedrovej).

Dingzhen 4 (končiace v GV-17) upravuje sacrum a kostrč. Podpichoval tu je bolestivá, takže sa používa len zriedka.

V Eding a Dingzhen zóny spoločne tvoria ústrednú líniu od prednej k zadnej časti pokožky hlavy. V mapovanie zón karosérie, táto položka predstavuje kontinuum od hlavy až k brušnej základne opakovanom dvakrát, najprv pokrývajúci prednú časť tela (čím viac frontálne bodov) a potom zadnú časť tela. Priesečníkom dvoch zón, GV-20, môže byť použitý na liečbu celého tela, v závislosti na cieli ihly.

Dingnie Zone

Nie (vyslovuje sa "kih") sa vzťahuje na chrámu. Zóna Dingnie beží od centra vrcholu hlavy až k chrámu, pod uhlom (s cieľom lícne kosti). Nachádza sa na linke z GV-21 až 1/2 CUN predná na ST-8. Zóna je 1 CUN široká. To môže byť rozdelená na 3 rovnaké časti a každá časť sa používa ako reprezentácia tela regióne, ktoré môžu byť liečení v zóne.

Dingnie 1 upravuje dolnej končatiny. Homunculus pre túto zónu vyzerá človek kľačí s ich nohy a stehná o seba (v blízkosti GV-21), a ich kolená smerujúce ST-8. Táto zóna neobsahuje bedrového kĺbu.

Dingnie 2 upravuje hornej končatiny. Homunculus pre túto zónu ako človeka s kolenami sa ohýbal. Lakeť zóna sa nachádza v blízkosti oblasti medzi Dingnie 1 a 2. Horná časť ramena (bez ramena) a zápästia sú mapované v blízkosti križovatky medzi Dingnie 2 a 3.

Dingnie 3 (v blízkosti ST-8) upravuje hlavu. To sa vzťahuje na motor-zmyslové problémy. Táto zóna sa používa len zriedka, ako to môže byť bolestivé ihly, Eding 1 sa zvyčajne používa miesto.

Mapovanie z čelnej vlasovej zadné, horná časť tela je vpred. Tiež, zmyslové zóna je smerom k prednej časti zóny Dingnie, zatiaľ čo oblasť motora je smerom k zadnej časti zóny Dingnie. Podpichovanie tejto zóny môže zahŕňať vloženie z GV-21 smerom k ST-8 alebo v opačnom smere.

Epang Zone

Pang (vyslovoval "pong") sa rozumie pozdĺž strany. Zóna Epang je séria krátkych segmentov pozdĺž hranice čela / štice na oboch stranách stredovej čiary. Táto zóna je vlastne skladá z krátkych a úzkych segmentov beží z hornej časti čela do vlasov zóny.

Epang 1 sa používa na liečbu akútnych ochorení stredného horáka. Nachádza polovice CUN na oboch stranách GB-15. Zóna je 1/2 CUN široký.

Epang 2 sa používa na liečbu akútnych ochorení dolných horáka. Nachádza sa na polceste medzi GB-13 a ST-8. Zóna je 1 CUN dlhý a 1/2 CUN široký.

Toto mapovanie tela beží od stredovej osi (GV, Eding zóna riadiacej hlavy a krku) na strane, postupuje od hlavy až k stredu teplejšie znížiť teplejšie.

Dingjie Zone

Jie (vyslovuje sa "jeah") sa vzťahuje na úzko viazaný na niečo: toto je zóna v blízkosti GV-20. Dingjie má predná zóna-Dingjieqian a zadné zóny-Dingjiehou. Qian (vyslovuje sa "Chiana") znamená vpred, a hou (vyslovuje sa "ako") sa rozumie späť. Zóna Dingjie je sada štyroch krátkych úsekov usporiadaný z hornej časti hlavy na prednej a zadnej strane hlavy. Jedná sa o krátky linky vyžarovať dopredu a dozadu do strán od GV-20, schôdzka miesto medzi koncom Eding zóny (zodpovedajúce genitálnej oblasti) a začiatkom Dingzhen zóny (zodpovedajúce oblasti hlavy a krku). Predná Dingjie zóna zaobchádza časti tela, ktoré tesne nad spracovaný na konci Eding zóny, a zadné Dingjie zóna zaobchádza oblasť tesne pod spracovaný na začiatku zóny Dingzhen.

Predná zóna Dingjie: Táto zóna sa nachádza na trati z GV-20 na BL-7. Táto oblasť sa používa na liečbu boky a inguinálna oblasť.

Späť Zóna Dingjie: Táto zóna sa nachádza na trati z GV-20 na BL-8. To sa používa na liečbu priestor nad lopatky, horný trapezius oblasť.

Nieqian a Niehou zóny

Nie (vyslovuje sa "nyeah") sa vzťahuje na chrámu. Nieqian (čo znamená vpred chrám) zóna sa nachádza v blízkosti chrámu, nad a na prednej strane kotliet, kým Niehou (to znamená, späť chrám) zóna je nastavený späť z chrámu (cez hornú časť ucha). Zóny na stranách hlavy sú používané len zriedka, pretože podpichoval býva bolestivé.

Nieqian Zone: Táto zóna sa nachádza na trati z GB-4 na GB-6. To sa používa na liečbu porúch Shaoyang (tie, ktoré sú považované za napoly vnútri a napoly externé povahy, a tá, ktorá ovplyvňujú pečeňové / žlčník oblasti, ako je podrebrí a po stranách hrudníka), bočné-of-the-zápasia s problémami, menštruačné súvisiace migrény.

Niehou Zone: Táto zóna sa nachádza na trati z GB-9 na TB-20. Používa sa hlavne na liečbu ochorenia ucha.

Mapovanie TELA v rámci oblastí

V Dingnie zóny, ktoré rozširujú v uhle smerom k prednej časti hlavy (z GV-21 na ST-8 na každej strane) z centrálneho Eding zóny, prekrývajú centrálnej zóny. Mapovanie častí tela na zóny umiestnia nohu na začiatku zóny Dingnie (v GV-21), a hlavou na konci zóny Dingnie (na ST-8): Dingnie zóna # 1 sa používa na liečbu nohy, Dingnie zóna # 2 sa používa na liečbu paže; Dingnie zóna # 3 sa používa na liečbu hlavu. Avšak, pretože Dingnie zóna # 3 je viac bolestivé ihly, a pretože liečba hlavy je dostatočne vykonané v Eding zóne # 1; Dingnie # 3 je zriedka Dr Zhu.

Ak chcete zobraziť mapovanie, predstavte si osobu podrepe dole s rukami ohýbal, uvádzanie lakeť na koleno, s rukou za rameno. Začiatok Dingnie # 1 je v základe nohy, tento prekrýva s hornou stehná kvôli drepu, a potom mapuje nahor až ku kolenám, zóny sú potom pokračuje až na rameno od lakťa k ruke a ramená , vrátane predlaktia v tom istom priestore (Dingnie # 2), a nakoniec sa v nadväznosti na hlavu (Dingnie # 3). Noha umiestnenie zóny Dingnie # 1 rozširuje smerom k opačnej strane Eding zóny (Eding zóna sa tiahne pozdĺž guvernéra plavidla, pásmo pokrýva 1/2 CUN na oboch stranách GV, pri podpichoval Dingnie na liečbu noha, bod ihly, navlečený do pokožky hlavy, spočíva na križovatke na začiatku Dingnie zóny # 1, kde sa stretáva na druhú stranu Eding. preto, ihla zadá skalp za zónu Dingnie. Dingnie zóna # 1 nezahŕňa boky, a Dingnie zóna # 2 nezahŕňa ramenný pás, na liečbu tých častí tela, Dr Zhu spolieha predovšetkým na Dingnie zón Popri štandardných zón, prehmataní pokožky hlavy pre súťažných bodov. pomáha Zhu identifikovať konkrétne podpichoval lokalít v rámci vybranej zóny. Eding zóna je najpoužívanejší z vlasovej pokožky zón, s Dingnie zónami používané navyše na liečbu postihnutých končatín.

Pri liečbe neurologický problém, ktorý ovplyvňuje končatiny, sú ihly smeruje, pozdĺž zóny, k opačnému koncu. Tak napríklad, ak je ľavá noha sa dotýka, bude ihla sa smerom von pozdĺž Dingnie # 1 na pravej strane hlavy. Len pre problémy v oblasti hlavy a krku je podpichovanie vykonáva na rovnakej strane ako skalpu poruchy. Pre porúch, ktoré nie sú špecifické pre telesnú umiestnenie, napríklad hypertenzia a epilepsia, môže podpichovanie byť vykonané na oboch stranách pásu.

Ak porucha považované je spojená s degeneratívnym ochorením vrátane obličiek syndróm (časté u starších pacientov au pacientov s chronickými, degeneratívne ochorenie), potom Eding zónu # 4 je zvyčajne šitý. Typický podpichovanie vzor je: jedna ihla v strede zóny, a jeden ihly na oboch okraji zóny, asi 0,5 CUN na rozdiel od centrálneho ihly, pre celkom 3 paralelných ihly v zóne, s centrálnym ihlou vedúci ďalšie 2 asi o 0,5 CUN, produkovať šípkou tvorby; vonkajšie 2 ihly sú zamerané na časti zóny, ktorá zodpovedá obličiek, zatiaľ čo vnútorné ihla smeruje k časti zóny zodpovedajúce genitálie.

Dr Zhu niekedy používa "prechod" techniku ​​pre ihly polohy, najmä pri liečbe prípadov silnej bolesti. On vyberie zóny stránky pre liečbu, a vloží jednu ihlu pozdĺž zóny a vloží druhá ihla kolmých k tomu jeden, ísť cez zónu a prechod cez prvú ihlu. Ako príklad pre pravú bolesť kolena, je ihla prvý smeruje pozdĺž Dingnie # 1 smerom do ľavého spánku, a potom druhé ihla cez, že jeden. Druhá ihla je stimulovaná odtokovú metódou. V prípade kvadruplegie, sa použije iná kríženie technika. Prvá ihla cez zónu (napr. z ľavej časti zóny na pravej časti zóny, asi 45 stupňov), a potom druhej ihly, prechod cez prvý (napr. z pravej časť zóny na ľavej časti zóny). V niektorých prípadoch, sú série prekríženými injekčnej ihly po celej dĺžke zóny (to môže zahŕňať toľko ako 3páry ihiel).

Podpichoval TECHNIKA

Ihlíc často diskutuje v čínskej texty pre skalpu akupunktúry je 26, 28, alebo 30 gauge, ktorá je vhodná pre rýchle točenie techniky. Pre Zhu ihla stimulácia technika (ťah a ťah metóda), trochu jemnejšie ihla rozchod 32 alebo 34, je vhodné pre väčšinu prípadov, a vloženie dĺžka je približne 1 CUN. 30 mm (1,2 palca) ihla s rany hlavou je považovaný za najlepší. Ihla musí byť dostatočne dlhá, aby sa to nie je vložený do rúčky, ale dostatočne krátke, že nedôjde k žiadnej ohybu pri vkladaní a manipulácii. Uhol vloženie je typicky 15-25 stupňov. Pacient by sa nemali cítiť bolesť, hoci tam sú niektoré málo používané vlasové body po stranách hlavy, vyššie spomínané, ktoré zvyčajne produkujú bolesť.

Ihla je vložená pozdĺž odborníka klinec stlačení kožu. Stlačte okrem liečby pásom s nechtom palca a prvý prst na ľavej ruke, držte ihlu s pravou rukou, a udržať ihlu tesne k nechtu. Tým zabráni vlasový folikul, možno minimalizovať bolesť pri zavádzaní. Smer ručným prepichovanie je zvyčajne založená na mapovanie tela v zóne liečeného: ihla je zameraný (pozdĺž línie zóne) k tej časti zóny najviac zodpovedajúcej časti tela, na ktoré pôsobia zranenie alebo choroba.

Hoci vzdialenosť od povrchu kože na lebke je veľmi krátka, existuje niekoľko vrstiev tkaniva: kože, podkožia, Galea aponeurotica a occipito-frontalis svaly, subaproneurotic priestor, a pericranium. Subaproneurotic priestor je voľná vrstva spojivového tkaniva, ktorá je ideálna pre penetráciu pri skalpu ručnom prepichovanie: ihla kĺže v hladko a nespôsobuje bolesť, ale požadovaná podpichoval pocit je silný. Ak je uhol ručným prepichovanie je príliš plytká, bude ihla preniknúť do pokožky a svalovej vrstvy, a to bude ťažké získať hladký vloženie.

Po vložení ihly, je stimulácia aplikovaný po dobu 1-2 minút (pozri nižšie stimulačné techniky). Ihly sú manipulované znovu po intervaloch 10 až 15 minút, po dobu 1-2 minút zakaždým, po celú dobu trvania tejto návšteve pacienta, ktorý môže byť tak dlho, ako 2-3 hodiny. Niekedy, interval medzi sedeniami ihiel stimulácia je dlhšia z dôvodu nedostatočnej pracovnej doby, keď existujú početné pacientov, ale zvyčajne do 30 minút.

Ihly musí zostať v hlave po dobu minimálne 4 hodiny (s výnimkou pre liečbu akútnych príznakov, v takom prípade, 0,5-1 hodiny je dostačujúca) a až do maximálne 2 dni. Avšak, pre deti a slabých dospelých, mala by byť doba retencie kratšie. Dr Zhu všeobecne preferuje dlhodobý ihly zachovanie 1-2 dni je to na rozdiel od metódy Jiao Shunfa, ktorý obhajoval odstránenie ihly po základnej manipulácie. Na klinike Zhu je, sú vlasové ihly často ponechané na mieste, keď pacient opustí, a nie sú odstránené do ďalšieho návšteve, čo je 24 až 48 hodina neskôr. V tej dobe, sú nové ihly znie na rôznych miestach. Ak niektoré časti tela sú ovplyvnené choroby alebo zranenia, môžu vybrané body otočiť prostredníctvom cyklu zameraný na liečbu každú z rôznych častí tela.

Existujú dve základné metódy pre manipuláciu s podpichoval qi, určeného jinqi a chouqi, ktoré boli objasnené Dr Zhu. Oba sú založené na starovekých techník a zapojiť rýchleho, krátke vzdialenosti pohyby. Jinqi (jin znamená krok vpred) je tonizačný, tlačenie metóda. "Axiálne ihla rýchlo násilné sily, ale telo ihly nepohybuje, alebo nie viac ako 0,1 CUN dovnútra" Po ťahu sa ihla nechá usadiť späť do svojej pôvodnej polohy. Chouqi (chou znamená ustúpiť) je upokojujúci, znižuje metódy. Je založená na silný pohybu a zdvihový pohyb. "Zdvihnite ihlu rýchlo násilné sily, ale telo ihly nepohybuje, alebo nie viac ako 0,1 CUN von." Opäť po ťahu, ihla usadí späť do svojej pôvodnej polohy.

Lu Shoukang spomína vo svojom článku, že dáva prednosť použitie malej amplitúdy, silný zdvíhacie metódy, skôr ako točiť metódu, pretože on popisuje jeho preferovanú metódu takto: "šetrí úsilie operátora a dáva pacientovi menej utrpenia.": "Keď vložená do určitej hĺbky (asi 1 CUN), je ihla silne zdvihol von alebo dovnútra ťahu. Smer [uhol] zdvíhanie alebo tlačenie je rovnaký ako v prípade zavádzania. Vonkajšie a vnútorné sila pôsobiaca na ihly by mala byť náhly a prudký ako v prípade, že je pevnosť v celom tele prevádzkovateľa. Zdvíhanie a bodné amplitúda by mal byť malý, nie viac ako 1 súk [1/10 CUN]. Po zdvihnutí a bodné nepretržite trikrát, je ihla telo zaslané späť na pôvodné miesto (asi CUN) a významné liečebné účinky sa získať po manéver sa opakuje po dobu 2-3 minút. "

Pre väčšinu neurologických porúch, je tonification technika (jinqi) je používaný, s radom Rapid, veľmi malé amplitúdy, in-out ihla hnutia. Dôraz je kladený na pohybe vpred, potom aby sa ihla prirodzene vytiahnuť späť do východiskovej polohy. V prípade bolestivých stavov, sa vypúšťanie metóda (chouqi) použitý, s rovnakým druhom rýchlych, obmedzenú vzdialenosť pohyby, ale s dôrazom na vonkajšie pohybu, potom umožňuje ihla usadiť späť do východiskovej polohy. Počas podnetov, je dôležité ako pre lekára, tak pre pacienta sústrediť sa na dych (to je aspekt qigongu terapiu, ktorá je začlenená do liečby). Nemalo by byť hovoriť počas ihly stimulu: všetka pozornosť je na ručnom prepichovanie a jeho účinky. Duševné Dôraz je kladený na "riadenie dych" na časť tela, ktorá má byť ovplyvnená.

Pokiaľ ide o opakovanie podnetu, Zhu hovorí: "Opakujte niekoľkokrát, kým oživenie qi a efekt je dosiahnutý." On zvyčajne nešpecifikuje manipulačný čas, ale zakladá trvanie na pozorovanej reakciu. Tvrdí, že pomocou malého amplitúdy manipulačné metódy skôr ako točiť metódu, jeden má výhody "veľké množstvo stimulácie, šetrí úsilie, menej bolesti a pocit silnej podpichoval pocit," ale terapeutické účinky sú dosiahnuté rýchlo. Metóda je tiež ľahko zvládnuť, aj keď úspech môže závisieť na qi praktika, kedy využitím energicky, ale malou amplitúdou manipulácie. Dr Zhu nespolieha na Moxa, vzhľadom k problémom spojeným s veľkým množstvom dymu v prostredí skupiny vôd a nedostatok dostatočného vetrania na Neurologické Center. On nepoužíva tepelné žiariče pre výrobu tepla na postihnuté časti tela, ak je to považované za cenný.

Postihnutú časť tela sa pohyboval v priebehu ihly stimulácie. Ak človek nemôže urobiť pohyb na vlastnú päsť, potom pacient bude vizualizovať sťahovanie dych na postihnuté časti a, ak je to možné, bude asistent pohybovať časť tela. Po ihly stimulácia je pacient odporúča pokračovať v pohybe. V prípadoch, kde sa jedná o nohy, pacient chodí, ak je to možné (niekoľko pacientov na klinike Zhu tieto by chodiť okolo bloku, môže iní chodiť dĺžku miestnosti). Dr Zhu vyjadril presvedčenie, že funkcia pokožky akupunktúry je zlepšiť alebo obnoviť pripojenie z centrálneho nervového systému periférneho nervového systému. Zaslanie signálov medzi týmito dvoma časťami nervového systému v priebehu liečby je rozhodujúce. Zámerom pacienta pohybovať postihnutú časť tela (alebo duševné prax sťahovanie dych na časti tela) vysiela signály z centrálneho nervového systému na periférii, zatiaľ čo skutočné pohyby časti tela poslať signály späť od okraja späť do centrálneho systému.

Pred odňatím ihly, Zhu odporúča manipulovať ihlu znovu, kým pacient vykonáva dychové cvičenia. Keď je čas na odstránenie ihly, stlačte kožu okolo bodu palcom a ukazovákom na ľavej strane, otočte ihlu opatrne a zdvihnite pomaly na úroveň podkožia. Odtiaľ by odstúpenie byť rýchly, a prerazený stránka by mala byť stlačené na chvíľu suchým tampónom, aby sa zabránilo krvácaniu.

Telo body sú niekedy používané ako doplnok k liečbe skalpu akupunktúrne. Dr Zhu používa relatívne málo telesnej bodov (obvykle 1-3, ak existuje), ale kladie dôraz na získanie pocit čchi s propagáciou pocitu čchi smerom k postihnutej časti. Príklady telesných bodov sú ST-36 pre dolné končatiny slabosť, alebo LI-11 alebo CZ-20 pre rameno slabosť. Ak časť tela ovplyvnená chorobou alebo úrazom zahŕňa veľmi lokalizovanú bolesť alebo kŕče, môže Dr Zhu používať telesné body predovšetkým pre lokálne ošetrenie (skôr než niekde inde pozdĺž poludníka ovplyvňujúce oblasť), a zvyčajne s hlbokým ručným prepichovanie. Telo body sú niekedy vybrané z dôvodu, že sa dosiahla požadovaná qi reakciu pri použití skalpu bodov.

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie