017p Trón cisárskej milosti - BAI TOU WENG WAN (PIAN) forma - Pulsatilla Form 8714818237115

017p Trón cisárskej milosti  -  BAI TOU WENG WAN (PIAN) forma - Pulsatilla Form 8714818237115

horúčosť hlien toxín Pian

Čistí horký toxín RE DU z čreva, ochladzuje krv XUE, zlepšuje hnačkovité ochorenie,Kombinácia štyroch bylín sa užíva pri hnačkách zápalového pôvodu. Zápal môže byť vyvolaný infekciou (črevná chrípka), či požitím nedostatočne upravenej stravy. Býva častým spoločníkom cestovateľov do exotických krajín. Ďalšie príčiny zápalov ešte nie sú úplne vyjasnené, ako je tomu napríklad pri Crohnovej chorobe či ulceróznej kolitíde. Zmes výrazne prečisťuje, dezinfikuje črevo a zastavuje hnačku.

10,60 €

Skladové číslo: 8714818237115

Dostupnosť: Skladom
skladom: 7 ks

Výrobca: Green Nature

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí u stavov ako je napr.:
Chronické a akútne hnačky (i Salmonelózy), crohnova choroba či ulcerózna kolitída (chron. zápaly čriev s hlienovitou či krvavou stolicou), akútne zápaly spojiviek


Popis :Stále viac sa v poslednej dobe v západnej spoločnosti prejavujú vďaka stresu a zlej životospráve tzv. civilizačné choroby, ktoré sú ťažko liečiteľné západnou medicínou. Medzi ne patrí aj tzv. Crohnova choroba či ulcerózny kolitis, čo sú chronické zápaly hrubého aj tenkého čreva, prejavujúce sa opakovanými hnačkami s hlienovitou či krvavou stolicou, niekedy až hnisavou, bolesťami brucha a obťažujúcim pocitom nútenia na stolicu a pálením v konečníku. Podľa čínskej medicíny tieto ťažkosti sú spôsobené teplým toxínom, ktorý sa usídlil v črevách a postupne ničí túto oblasť. Liečba potom spočíva v odstránení „teplého jedu“ z organizmu, ochladeniu krvi a uvoľneniu hnačkových bolestí.

Rozbor patentnej medicíny z pohľadu tradičnej čínskej medicíny: Cisárskou bylinou je Bai Tou Weng, ktorá ochladzuje teplo a vylučuje teplý toxín zo čriev, ministerskými bylinami potom sú Huang Lian, ktorá ochladzuje teplo, vylučuje vlhko a teplý toxín, zastavuje krvácanie a Huang Bai, ktorá ochladzuje teplo a vylučuje vlhko zo spodného ohniska, asistentom je Qin Pi, ktorý ochladzuje teplo a vylučuje vlhko z čriev.

Dávkovanie: 2 tablety 3 x denne zapiť vodou 15 minút po jedle, deti od 3 do 6 rokov polovičnú dávku (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Zlepšenie nastáva u akútnych prípadov počas 2–3 dní, u chronických ochorení po 1. mesiaci pri dodržiavaní patričnej životosprávy.

Balenie: 0,6 g x 60  tabliet / 36 g

TCM účinky: Akútny zápal spojiviek, Cestovatelské hnačky, Crohnova choroba , Črevná chrípka - črevné chrípky, Hnačky, Chronické a akútne hnačky, Chronický zápal čriev s hlienovitou či krvavou stolicou, Nadúvanie - nafukovanie, Ulcerózna kolitída , Zápal čriev, Zápal spojiviek , Zápal žalúdka , Crohnova choroba
z pohľadu TCM: horúčosť, nadbytok, hlien, toxín
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Táto stránka používa cookies. Viac info