Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

022h Tanečnice z hruškovej záhrady - CELULITIS WAN EAN: 8594064350222

022h Tanečnice z hruškovej záhrady -  CELULITIS WAN EAN: 8594064350222

SKLADOM Wan Pian

Celulitída - posilňuje YANG obličiek, rozprúďuje čchi Qi ZHI, vylučuje stagnujúcu vodu

13,99 €

14,99 € Zľava 1 €

Skladové číslo: 8594064350222

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Mediland s. r. o

Celulitída postihuje v dnešnej dobe čím ďalej viac žien, obzvlášť v mladom veku a stáva sa tak pomaly civilizačnou chorobou. Z pohľadu západnej medicíny to nie je choroba ako taká, skôr sa jedná o estetický handicap, ale z hľadiska čínskej medicíny je to už známka určitej nerovnováhy v organizme. Ide o nedostatočnú energiu v dráhe obličiek a sleziny, spolu sa stagnáciou QI a vlhka v dolných partiách tela. Romanticky by sme mohli tento stav nazvať „slabým ohníkom, na ktorý prikladáme mokré drevo…“
Podľa TCM dráha obličiek je sídlom vrodeného ohňa života YANG, ktorá zahrieva telo na „prevádzkovú teplotu“. Pri oslabení tohto ohníka potom zákonite nedochádza k odparovaniu vody, ktorá tak stagnuje v organizme. YANG obličiek zahrieva a dodáva energiu do sleziny, ktorá premieňa potravu a vzduch na blahodarnú energiu Qi a krv. Pri nedostatku energie Qi a krvi si naše telo doslova „pýta“, ba priamo vyžaduje jedlá, ktoré sú síce energeticky a kaloricky bohaté (z dôvodov rýchleho doplnenia energie), nie však dostatočne vhodné a zaťažujúce dráhu sleziny. Jedná sa väčšinou o rýchle životobudiče ako sú rôzne sladkosti, pečivo, čokolády, čierna káva, tonizujúce nápoje, alkohol, apod.). Tieto jedlá však dráhu sleziny do budúcna ešte viacej oslabujú a tzv. zvlhčujú. Keďže dráha sleziny vyživuje svaly od pásu dolu, kumuluje sa toto vlhko zo sleziny (spolu so stagnáciou vody z nedostatočného YANG obličiek v týchto oblastiach tela. Preto aj liečba celulitídy je zameraná na rozprúdenie stagnácie QI a odstránenie vlhka v dolných partiách tela a posilneniu obličiek a sleziny. Obzvlášť nutné je dodržiavanie správnej výživy, predovšetkým potom úplného vynechania čiernej kávy, tvrdého alkoholu a sladkostí a naopak zaradenie jedál, ktoré posilňujú slezinu a obličky ako sú obilné kaše, jáhlové a pohánkové kaše, celozrnná ryža, huby a všetka varená zelenina, hlavne potom tekvica a mrkva.

Potraviny, posilňujúce YANG obličky: všetky obličky (pokiaľ možno domáce či z BIO chovu), krevety, langusty, sardinky, hrebíček, fenikel, badyán, škorica, kôpor, pór, pistáciové oriešky, vlašské orechy, maliny, červené a čierne datle.

Potraviny, posilňujúce Qi sleziny a vysušujúce vlhko: otruby, fazule adzuki (malé červené fazuľky), bôb obyčajný (konský), vreteno kukuričného klasu, trnky, ostružiny, bambusové výhonky..

Potraviny, odstraňujúce stagnáciu energie Qi: čerešne, kokosový orech, tofu, ryža, mrkva, tekvica, tekvica Hokaido, špenát, reďkovka, pažítka, cesnak, cibule, kmín, máta, bazalka, šafran, oregano, kardamom, šampiňón, huba šitake (húževnatec jedlý), citrón, limetka, mandarínka, hovädzie, kuracie, bravčové a husacie mäso.

Rozbor patentnej medicíny z pohľadu tradičnej čínskej medicíny - Cisárskou bylinou je Huang Qi, ktorý posilňuje Qi sleziny znižuje opuchy a stabilizuje vonkajšiu vrstvu, podobne ako Bai Zhu, ktorý okrem toho vylučuje vlhkosť. Ministerskými bylinami sú Dang Shen, ktorý posilňuje stredné ohniská a posilňuje Qi, Mu Dan Pi, ktorý rozhýbava krv a rozprúďuje krvnú stagnáciu, Gui Zhi, ktorá zahrieva dráhy a rozptyľuje stagnáciu chladu, rovnako tak ako opuchy z chladného hlienu. Asistentmi sú He Shou Wu, ktorá vyživuje krv pečene a obličiek(viz Legendy písané bylinami) a Ze Xie, ktorá odvádza vlhkosť.

Dávkovánie: 4 tabletky 3 x denne, deti od 3-12 rokov 3x denne 2 tabletky (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Užíva sa spolu s aplikáciou Krému Tanečnica z hruškovej záhrady (kód 384).

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

TCM účinky: Celulitída
Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie