Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

113h Vánok hodvábného vejára XIAO FENG WAN

113h Vánok hodvábného vejára XIAO FENG WAN

SKLADOM Pian

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:posilňuje nedostatočnú energiu čchi sleziny PI QI XUodstraňuje vlhkosť SHIrozptyľuje vietor FENGvylučuje horúčosť RE

14,96 €

15 € Zľava 0,04 €

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Mediland s. r. o

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:
Kožné problémy:

ekzémy (subakútne)
svrbenie kože

Tráviace ťažkosti:

opuchy z nedostatočnosti sleziny
chronická hnačka z nedostatočnosti sleziny
nadúvanie z nedostatočnosti sleziny
obezita typu vlhko a horúčosť SHI/RE
črevný diskomfort (nafúknutie, pocit ťažoby po jedle, mäkšie stolice)
stavy po užívaní antibiotík a kortikoidov

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi CHU SHI WEI LING WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery.

zmes cielene pôsobí na zlepšenie látkovej výmeny v koži, jej pôsobenie je komplexné a dochádza k celkovému prečisteniu organizmu a úprave zažívania
bylinná zmes je určená pre subakútne ekzémy, teda:
ani nie pre akútnu fázu ekzémov - pálivé, mokvavé začervenané,
ani nie pre chronickú fázu ekzému - svrbivé, lupiny,
ale práve pre prechodovú fázu medzi týmito dvoma štádiami ekzémov:
tento stav sa vyznačuje ekzémom s hrubou, suchou a opuchnutou kožou s bledými škvrnami po tele a roztrúsenými pľuzgierikmi v priemere do 0,5 cm.
Pacient býva, vďaka nedostatočnosti energie čchi sleziny PI QI XU, slabšej konštitúcie, bledý, unavený, trpí nadúvaním a nechutenstvomalebo je tzv. vyberavý v jedle, má mäkšie a redšie stolice.
Väčšinou ide o dieťa, ktorého strava je jednostranná, nepravidelná či má obľubu v mliečnych výrobkoch, sladkostiach a vyprážaných jedlách, tzv. fast foodoch alebo junk foodoch a pod.
V dôsledku toho dochádza k oslabeniu energie čchi sleziny PI QI XU, ktorá nemôže dostatočne vylúčiť škodlivé vlhko SHI. To sa potom hromadí v organizme a "vypúšťa sa" vo forme opakujúceho sa ekzému. Po čase sa stagnujúce vlhko SHI premení na vlhko s horúčosť SHI/RE.
Koža nie je dostatočne vyživená energiou sleziny, preto je aj hrubá, suchá a bledá, škodlivé vlhko tu zase predstavuje opuchnutú kožu a výskyt pľuzgierikov s tekutinou.
zmes je určená na kožné ťažkosti prejavujúce sa vyrážkou, ktorá je začervenaná, mokvavá alebo suchá, svrbivá
v modernom slova zmysle sem radíme rôzne ekzémy, vyrážky a kožné plesne. Typické je zhoršovanie kožných ťažkostí teplom.

Rozbor bylín v zmesi 113 podľa tradičnej čínskej medicíny:
Byliny v zmesi si môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín:

skupina obsahuje byliny, ktoré tzv. odvádzajú vodu a vylučujú škodlivé vlhko SHI. Medzi ne patrí Yi yi ren, Fu ling, Ze xie, Hua shi a tiež Bai zhu , ktorá okrem iného aj mocne posilňuje energiu čchi sleziny.
skupina obsahuje byliny, ktoré tzv. aromaticky (vysúšaním) odstraňujú škodlivé vlhko SHI. Medzi ne patrí Cang zhu a Huo xiang .
skupina obsahuje byliny, ktoré tzv. vylučujú vlhko a teplo SHI/RE. Medzi ne patrí Huang qin a Bai xian pi .
skupina obsahuje tzv. pomocné byliny - Mai ya napomáha rozkladať potravu v strednom ohnisku, Fang feng vylučuje vietor z povrchu kože a Zhi gan cao harmonizuje účinok ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie:
3x denne 4 tabletky
deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky
V akútnom štádiu a podľa intenzity ťažkostí sa dávka v Číne zvyšuje na 2 - 3 x dennej dávky, po zlepšení stavu sa opäť znižuje - všetko je vždy individuálne.
(viac o dávkovaní a užívaní bylinných tabliet všeobecne viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet).

! K ústupu ťažkostí je potrebné nielen užívanie bylinnej zmesi 113, ale aj dodržiavanie dobrej životosprávy, vrátane výberu stravy, obzvlášť vynechanie alebo obmedzenie konzumácie bieleho cukru a výrobkov z neho, rovnako tak i vynechanie či obmedzenie pasterizovaného kravského mlieka a mliečnych výrobkov.

Odporúčané kombinácie:

Vhodné je zmes užívať spolu s Nápojom čínskych MUDRcov (kód 900), ktorý mocne posilňuje slezinu a vysušuje škodlivé vlhko.

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade - tehotenstvo a dojčenie

- pri alergii na lepok (obsahuje obilný kvások)

Balenie:
100 tabliet / 30 g
(100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5: 1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)                                     Testovanie produktov TCM Herbs®
Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".
Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie