Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

112h Uvoľnenie napätej tetivy TIAN MA GOU TENG WAN

112h Uvoľnenie napätej tetivy TIAN MA GOU TENG WAN

SKLADOM Pian

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:utišuje vietor pečene NEI FENG a stúpajúci jang pečene GAN YANG SHIochladzuje vnútornú horúčosť NEI REupravuje obeh krvi XUEvyživuje jin obličiek a pečene SHEN/GAN YIN XU

14,96 €

15 € Zľava 0,04 €

Skladové číslo: 112 h

Dostupnosť: Momentálne telef./mailové objednávky

Výrobca: Mediland s. r. o

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:
vysoký krvný tlak (Prim. a renálna hypertenzia)
bolesti hlavy (Cefalea, migréna)
svalová triaška a zášklby, očné tiky
pískanie v ušiach (Tinnitus)
nespavosť (Insomnia)
zvýšený vnútroočný tlak (Glaukóm)
stavy po mozgovej mŕtvici (Iktus)
prechodné nedokrvenia mozgu (Tranzitórna ischémia)
epilepsia
neurózy

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Ide o modifikáciu originálnej tradičnej čínskej bylinnej zmesi TIAN MA GOU TENG WAN, ktorá je upravená na dnešné pomery.
Všetky tieto choroby sú spôsobené prípadnou nedostatočnosťou ľadvinového a pečeňového jinu SHEN/GAN YIN XU, ktorý umožní pečeňovému jangu GAN YANG SHI zdvihnúť sa a rozhýbať vnútorný pečeňový vietor GAN NEI FENG:
Keď je pečeňová krv nedostatočná GAN XUE XU, nemôže riadne vyživiť a zvlhčiť svaly a šľachy. Keď sú svaly a šľachy suché, objavia sa kŕče a zášklby. Všetky neprirodzené pohyby tela alebo častí tela, ako sú zášklby, tiky, stáčanie očí či jazyka, sú prejavom pečeňového vetra GAN NEI FENG.
Ide vždy o udržiavanie rovnováhy medzi jinovými tekutinami a jangovou energiou: Keď sú jinové tekutiny oslabené YIN XU, tak sa telo dostane do nerovnováhy. Je to ako v prírode, keď nie je dostatok vody, aby hasila oheň, oheň sa rozhorí a jeho plamene šľahajú vysoko. V našom prípade jinová voda YIN XU neovláda jangový oheň YANG HUO, ktorý stúpa do hlavy a spôsobuje bolesti hlavy, motolice, závraty, rozmazané videnie, pískanie v ušiach, návaly horúčosti do hlavy, nespavosť, spánok rušený nepríjemnými snami, tiky, podráždenosť, nervozitu, mravenčenie a brnenie v končatinách, necitlivosť končatín, kŕče v končatinách alebo dokonca až ochrnutie končatín (hemiplégia).

Veľa bylín v tejto zmesi má vplyv na zníženie vysokého krvného tlaku, cholesterolu, nadváhy a z nich vyplývajúcich opuchov okolo členkov.

Táto zmes čistí horúčosť z pečene GAN RE, upokojuje myseľ SHEN, vylučuje vnútorný vietor NEI FENG a vyživuje pečeň GAN a obličky SHEN.

Rozbor bylín v zmesi 112 podľa tradičnej čínskej medicíny:
Gou teng, Tian ma mi huan jung a Bai ji li sťahujú stúpajúci pečeňový jang GAN YANG SHI, utišujú pečeň GAN a odstraňujú pečeňový vietor GAN NEI FENG
Jin yin hua a Huang qin ochladzujú horúčosť RE, vylučujú oheň HUO a zabraňujú stúpaniu pečeňového ohňa GAN HUO nahor
Yi mu cao vyživuje krv XUE XU a podporuje jej cirkuláciu
Ye jiao teng a Fu ling spoločne utišujú ducha HUN, upokojujú myseľ SHEN a posilňujú vôľu
Du zhong a Sang ji sheng dopĺňajú a vyživujú pečeňGAN a obličky SHEN
Mu li vyživuje nedostatočný jin YIN XU a sťahuje stúpajúci jang YANG SHI, utišuje ducha HUN a upokojuje myseľ SHEN
Niu xi usmerňuje krv XUE smerom dole a tým ochraňuje organizmuspred stúpaním krvi XUE a pečeňového vetra GAN NEI FENG do hlavy
Man jing zi ochladzuje horúčosť RE a vylučuje vietor NEI FENG
Shi jue ming ochladzuje oheň pečene GAN HUO, upokojuje pečeň GAN a sťahuje stúpajúci pečeňový jang GAN YANG SHI a vnútorný vietor NEI FENG

Dávkovanie:
3x denne 4 tabletky
deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky
V akútnom štádiu a podľa intenzity ťažkostí sa dávka v Číne zvyšuje na 2 - 3 x dennej dávky, po zlepšení stavu sa opäť znižuje - všetko je vždy individuálne.
(viac o dávkovaní a užívaní bylinných tabliet všeobecne viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet).

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade - tehotenstva a prostého (samostatného) nedostatku jin YIN XU.

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

Balenie:
100 tabliet / 30 g
(100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5: 1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)                                      Testovanie produktov TCM Herbs®
Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".
Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie