Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

018h Skrotenie teplokrvníka RE XUE WAN EAN: 8594064350185

018h Skrotenie teplokrvníka RE XUE WAN EAN: 8594064350185

SKLADOM Pian

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:ochladzuje teplo RE a krv XUE (v 4. vrstve)vylučuje oheň HUO (z nadbytku i nedostatku)vyživuje YIN a telesné tekutiny JIN YEzastavuje krvácanie

15,99 €

16 € Zľava 0,01 €

Skladové číslo: 018h

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Mediland s. r. o

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako sú:
kožné problémy:
ekzémy
psoriáza
žihľavka
podkožné krvácanie (Purpura Henoch-Schoenlein pod.)
tráviace ťažkosti:
zápaly čriev s krvou v stolici (napr. Ulcerózna kolitída, Meckelov divertikul)
zápaly žalúdka so zvracaním krvi
cukrovka (diabetes mellitus)
hemoroidy
krvácavé hnačky
zápcha
ostatné problémy:
akútne infekčné a epidemické ochorenia (angíny, bronchitídy, meningitídy, ružienka, osýpky, mumps)
epilepsia, febrilné kŕče u detí
hematúria (krv v moči)
infekcie močových ciest a zápaly obličiek
opakované krvácanie z nosa (epistaxa)
predčasná či neustávajúci menštruácia
autoimúnne ochorenia (roztrúsená skleróza, sklerodermia, lupus, Sjoegrenov syndróm ...)
Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Bylinná zmes predovšetkým ochladzuje tzv. horúčosť v krvi RE XUE, v angličtine je názov výstižnejší (Cool Blood), čo znamená byť naozaj kľudný, vyrovnaný, nad vecou, zachovať si chladnú hlavu a nenechať sa len tak vytočiť.
Horúčosť RE a oheň HUO vzniká najčastejšie z nadmerných či potlačených emócií, "horúcej" stravy alebo zo "zatlačenej" škodlivej energie z povrchu do hĺbky - nevhodne podané antibiotiká, kortikoidy, očkovanie a pod.
Rovnako môže mať človek konštitučnú (vrodenú) dispozíciuk horúčosti, hlavne je to zrejmé u malých detí, ktoré sú tzv. horkokrvné a ľahko sa prehrievajú.
Podľa čínskej medicíny je medzi horúčosťou RE a ohňom HUO len nepatrný rozdiel, alebo "horúčosť je zmenšením ohňa a oheň je krajnosťou horúčosti". Pri napadnutí 1. vrstvy horúčosťou WEI QI, ktorá je povrchová a obranná, kedy sa objavujú príznaky napr. začínajúce virózy, je táto zmes nevhodná.

Potom, pri napadnutí ďalších vrstiev, ktoré sú už hlboké, je táto zmes k nezaplateniu!

Pri napadnutí 2. vrstvy horúčosťou QI, a to hlavne dráhy žalúdka a pľúc (napr.. angína, bronchitída), sa objavuje smäd, horúčka a žltý suchý povlak jazyka.
Pri vpadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy výživy JING (3. vrstvy) sa objavujú horúčky, ktoré kulminujú hlavne v noci, nekľud a vyrážky na koži (napr. pneumónia, ekzém).
Pri napadnutí škodlivej horúčosti do vrstvy krvi XUE (najhlbšej 4. vrstvy) je jazyk temne červený (podobne ako u šarlachovej angíny u detí), objavujú sa vysiate fialovo červené škvrny a vyrážky na koži, niekedy aj blúznenie s poruchami vedomia a krvácanie na rôznych oblastiach tela - krvácanie z ekzémov, krvácanie pod kožou, krvácanie z nosa, vykašliavanie krvi, zvracanie krvi, krv v stolici, krvácanie z hemoroidov, krv v moči, náhle či pretrvávajúce menštruačné krvácanie (napr. psoriáza, chronické ekzémy, meningitída).

Teda, veľakrát, a to po pravde v živote skôr častejšie, je potrebné "schladiť horúčosť v krvi a horúcu hlavu a nielen teplokrvníka skrotiť, aby tak človek ku zdraviu prišiel...".

Rozbor bylín v zmesi 018 podľa tradičnej čínskej medicíny
Byliny v zmesi sú rozdelené do 3 skupín:

Do prvej skupiny patria byliny, ktoré:

ochladzujú horúčosť RE a krv XUE, teda tzv. horúčosť v krvi RE XUE. Majú horkú a slanú chuť a sú chladnej povahy
Horúca chuť ochladzuje horúčosť RE, slaná vedie účinok do vrstvy krvi XUE, tj. najhlbšej vrstvy a chladná povaha prečisťuje horúčosť RE.
Majú vzťah k pečeni a k srdcu, teda k najdôležitejším dráham pre cirkuláciu a distribúciu krvi XUE. Používajú sa hlavne na horúčosť z nadbytku vo vrstve výživy JING a krvi XUE (3. a 4. vrstva), ale aj pri horúčosti z nedostatku RE XU (Shen di huang a Xuan shen), a aj napriek ochladzovaniu horúčosti nepoškodzujú YIN.
Sheng di huang ochladzuje horúčosť RE a vyživuje YIN, čo si môžeme predstaviť asi tak, ako keď touto bylinou v našom organizme, ktorý v tomto prípade predstavuje "prehriaty motor", znížime jeho teplotu a doplníme doň adekvátne olej, teda YIN. Rovnako odstraňuje teplý toxín RE DU a rozpúšťa nahromadeniny, teda tzv. čistí krv.
Xuan shen ochladzuje horúčosť vo vrstve výživy a krvi a súčasne aj vyživuje YIN, takže dokáže ako ochladzovať, tak zároveň aj zvlhčovať. Ďalej vylučuje horúci toxín RE DU a rozptyľuje zauzleniny ako súzdurené lymfatické žľazy, ktoré potom zasa generujú horúčosť RE.
Chi shao yao ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE a rozptyľuje zrazeniny a nahromadeninya spolu s predošlými 2 bylinami sa používa pri kožných výsevoch a ekzémoch.
Mu dan pi ochladzuje horúčosť v krvi RE XUE, rozprúďuje krv a rozptyľuje zrazeniny v krvi, vzniknuté z horúčosti a prečisťuje krv od ekzémov a vyrážok.
Zi cao okrem ochladzovania krvi tzv. vytláča vyrážky, hojí kožné vredy a vlhké ekzémy a vylučuje horúci toxín RE DU.
Do druhej skupiny patria byliny, ktoré:

ochladzujú teplo RE a vylučujú oheň HUO
byliny vylučujú horúčosť RE a oheň HUO z nadbytku, hlavne z dráhy pľúc a žalúdka
byliny sú sladkej či horkej chuti a chladnej povahy
Shi gao ochladzuje teplo RE a vylučuje oheň HUO,zbavuje podráždenosti, zastavuje smäd a lieči nehojace sa kožné vredy a vlhké ekzémy
pôsobí proti zápalom a súčasne aj podporuje tvorbu nového tkaniva, zmenšuje opuchy a zastavuje krvácanie
Zhi mu ochladzuje teplo RE a vylučuje oheň HUO, posilňuje YIN a zvlažuje suchosť, teda sa používa tak pri horúčosti z nadbytku, ako aj z nedostatku
je možné úspešne použiť napr. aj v prípade cukrovky pri syndróme stravujúceho smädu
podobný účinok má aj Tian hua fen ktorá ochladzuje teplo RE a zároveň aj podporuje tvorbu telesných tekutín JIN YE, ktoré sú touto horúčosťou vysušené (obzvlášť v hornom ohnisku - pľúca, srdce) a ktorých nedostatok sa prejaví veľkým smädom (cukrovkou) či suchým kašľom
vylučuje horúci toxín RE DU a zmenšuje opuchy pri kožných vredoch
Zhi zi ochladzuje teplo RE v srdci a v pľúcach a tým zbavuje podráždenosti, odvádza tiež vlhko a teplo SHI / RE spodom a to močením, ochladzuje teplo RE a oheň HUO pečene a srdca, teda ochladzuje vrstvu krvi XUE
hojí rôzne krvácania, kožné abscesy a kožné vredy
Huang lian ochladzuje teplo RE, vysušuje vlhko SHI, ochladzuje oheň HUO a vylučuje horúci toxín RE DU.

Do tretej skupiny patria byliny, ktoré:

ochladením krvi RE XUE zastavujú krvácanie
byliny ochladzujú teplo RE vo vrstve krvi XUE, posilňujú YIN a vylučujú oheň HUO
Pri napadnutí najhlbšej 4. vrstvy krvi XUE RE horúčosťou sa objavuje krvácanie z nosa, zvracanie či vykašliavanie krvi, krv v moči, všetko je väčšinou sprevádzané nepokojom, smädom, červenou tvároua pod.
Bai mao gen ochladzuje krv RE XUE, zastavuje krvácaniea ochladzuje teplo pľúc a žalúdka FEI / WEI RE
Huai hua ochladzuje krv XUE a zastavuje krvácanie, obzvlášť v spodnom ohnisku (hemoroidy, krvácanie z konečníka, krv v moči, krvácanie z pošvy...), ochladzuje teplo pečene GAN RE a vylučuje oheň pečene GAN HUO. Toto všetko z nej robí veľmi užitočnú bylinu v prípade hypertenzie, lupienky či v prípade prevencie krvácania do mozgu (mozgová príhoda).

Dávkovanie:
3x denne 4 tabletky
deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky
Dennú dávku možno vzhľadom na akútnosť ochorenia zvýšiť

(pre podrobnejší popis dávkovania bylinných tabliet viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet)

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

Balenie:
100 tabliet / 30 g
(100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5:1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie