Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

009h Zrodenie Fénixa HUANG QIN WAN EAN: 8594064350093

009h Zrodenie Fénixa HUANG QIN WAN EAN: 8594064350093

SKLADOM Pian

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny: vylučuje vlhko a teplo z troch ohnísk SHI/RE SAN JIAOvylučuje oheň HUO a horúce toxíny RE DUochladzuje horúčosť v krvi RE XUEsťahuje stúpajúci jang pečene GANG YANG SHIvylučuje horúčosť zo žlčníka DAN REutišuje nepokojný plod z horúčosti RE v matkinom loneuniverzálna detoxikačná bylina pre súčasného človeka

15,99 €

16 € Zľava 0,01 €

Skladové číslo: 009h

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Mediland s. r. o

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:
všetky akútne a chronické zápaly:
kožné - akné, ekzémy, ružovka, opary, pásové a genitálne opary, lupienka, furunkly, karbunkuly, fistuly, bradavice ...
pľúcne - zápaly priedušiek a pľúc s vykašliavaním žltých hlienov, sarkoidóza ...
tráviace - zápaly žalúdka a čriev, akútna a chronická hnačka - salmonela, úplavica, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, vredová choroba, zápal pečene a žlčníka, prítomnosť Helicobacter, celiakia ...
močové - infekcia močových ciest, zápaly obličiek a močového mechúra ...
gynekologické výtoky, zápaly a mykózy, kondylómy
rezistentné kmene baktérií - zlatý stafylokok, streptokok, chlamýdie, borélie ...
lymská borelióza
alergia na rôzne druhy potravín, vrátane celiakie
zvýšený cholesterol a krvné tuky
vysoký krvný tlak
migrény
krvácanie z nosa, krv v stolici, krv vo vykašliavanom hliene, zvracanie krvi
nepokojný plod v matkinom lone, hroziaci potrat

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Ako hovorí jedno staré čínske príslovie: "Jeden obraz nad tisíce maliarov, jedna bylina nad tisíce lekárov" , v tomto prípade to platí viac ako dvojnásobne.

Bylina Huang qin je práve tou bylinou, ktorá pokrýva široké spektrum problémov súčasného človeka. Dnešná doba je zrýchlená, hektická, turbulentná, jedlo jeme rýchlo, potraviny sú geneticky urýchlené, konzervované, chemicky ošetrené, ochutené, emulgované, prifarbené a pod.

Naše emócie tiež nie sú zrovna "cool" (chladné), ale naopak sú buď dosť silne vyjadrené či zase až priveľmi potlačené ... (viď streptokoky, borélie, chlamýdie ... antibiotiká a kortikoidy ... a čo ďalej?).

Toto všetko má podľa tradičnej čínskej medicíny za následok vznik tzv. vnútorného tepla RE. Následne s ním ide ruka v ruke i vlhko SHI, ktoré oboje sužujú a zožierajú súčasného človeka rôznymi civilizačnými neduhmi, ťažkosťami a chorobami. Ich škála je potom rozsiahla - od rôznych alergií na potraviny, celiakia, kožných chorôb (akné, ekzémy, lupienky), vysokého krvného tlaku, migrén, chronických zápalov čriev s hnačkami (Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída), zvýšeného cholesterolu a krvných tukov, chronického zápalu priedušiek, močových infekcií až po opakované potraty u žien.

Tieto bylinné tablety by mohol užívať takmer každý človek na tzv. očistu tela, ideálne 3 mesiace na jeseň a 3 mesiace na jar ako univerzálnu očistnú kúru organizmu.
Jediná kontraindikácia je podľa TCM tzv. vnútorný chlad v slezine a v žalúdku PI/WEI HAN XU, ktorý sa prejavuje zimomravosťou, studenými končatinami, nechutenstvom, bledou tvárou, preferenciou teplých nápojov a riedkou vodovou stolicou.

Dávkovanie:
5 odmeriek (1 odmerka = 1 gram) bylinného prášku 1 x denne ráno zaliať 2 dcl horúcej vody a následne teplé vypiť. (Deti od 3 rokov 3 odmerky 1 x denne ráno).

Ideálne je tento bylinný prášok pridať do ranného Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900), čím vznikne celkom chutný horkosladký nápoj.
V Číne v prípade akútnych či dlhodobých problémov užívajú dávku 2 – 3 x väčšiu.
Bylinný prášok je možné užívať i popri antibiotikách a to ako v akútnom či chronickom štádiu, tak i pri dlhodobej chorobe, pokiaľ si to stav organizmu vyžaduje, napríklad i 3 mesiace.

Pri tzv. detoxikačnej kúre sa odporúča každoročne 3 mesiace na jar (od Popolcovej stredy) a 3 mesiace na jeseň (od 15. augusta) túto bylinnú zmes pridávať do Nápoja čínskych MUDRcov (kód 900).

Nepoužívať v prípade chladu z nedostatku v slezine a v žalúdku PI/WEI HAN XU

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

Balenie:
30g bylinného produktu v prášku
(100% prírodný, bez akýchkoľvek syntetických či spájacích látok)

Ešte viac „o bájnom Fénixovi"

Lymská borelióza, chlamýdie, paraziti, ureaplazma, mykoplazma, kvasinky, plesne, chronickí nosiči rezistentných stafylokokov, streptokokov, hemofilov apod., zvýšené ASLO, CRP .... to všetko sú podľa tradičnej čínskej medicíny synonymá pre určitý terén vlhka a horúčosti SHI/RE, na ktorom sa horúcemu toxínu RE DU "darí" priam znamenite.

Podľa zakladateľa súčasnej mikrobiológie - francúzskeho vedca Luisa Pasteura, sú pôvodcom každého ochorenia mikróby - vírusy či baktérie. Na základe jeho teórie „usmrtením" stafylokoka či streptokoka za pomoci antibiotik je i choroba definitívne zničená. Túto tézu prijala i súčasná medicína a je tak trochu smutné, že sa jej striktne drží až dodnes. Podľa tohto predpokladu by sa napríklad v období chrípkovej epidémie musel každý obvodný lekár zákonite od svojich pacientov nakaziť chrípkou... Proti Pasteurovej teórii vystupoval jeho kolega z francúzskej akadémie vied, biológ Antoine Béchamp. Ten tvrdil, že baktérie a vírusy nie sú základnou príčinou ochorenia, ale iba jej dôsledkom - vyrastajú na "skazenom organickom teréne". Béchamp si všimol, že naše telo nosí príčinu zdravia i choroby v sebe samom. Nielen že tvrdil, ale i dokázal, že choroba zvonka vstúpi do tela len vtedy, keď je už v ňom predpripravený "vhodný terén", či "zloženie pôdy". Každý človek si volí sám, ako sa stará o svoje telo alebo ako s ním hazarduje - či si ide zahrať futbal, alebo automaty... Chorobám sa dá zabrániť predovšetkým rovnováhou terénu vo vnútri tela a nie sa zameriavať na to, čo poletuje okolo nás. To je ozaj už len posledná kvapka, ktorá prilne na vhodnom teréne... Napríklad púpavy vždy rastú výlučne na pôde určitého zloženia, kvality a vlastností. Pokiaľ púpavu presadíme do inej pôdy, neporastie a zahynie. Keby ste si urobili rozbor pôdy, zistili by ste, že každá rastlina či plevel žije len na mieste s určitým špecifickým zložením pôdy a v podnebí, ktoré jej prospieva. Rovnako ako keď "presadíte" černocha z rovníkovej Afriky na severný pól k Eskimákom - tu mu veru tráva dvakrát neporastie! A to isté platí i pre baktérie, vírusy, parazity, plesne a iné nežiaduce "potvorky"...

Béchampova teória je v súlade s pohľadom tradičnej čínskej medicíny na príčiny vzniku ochorenia, iba pojmy a názvoslovie sa líšia. Terén je vlhko a horúčosť SHI/RE, baktérie a vírusy sú horúcimi toxínmi RE DU či dôsledky škodlivého vetra FENG XIE QI. Nakoniec i sám Pasteur na smrtelnej posteli prehlásil: „Béchamp mal pravdu – patogén sám o sebe nie je dôležitý, terén je základ (Pathogen is nothing, but terrain is everything" ) a Béchampovi poslal ospravedlnenie. Naviac je táto teória úplne logická - na vlhkom a horúcom teréne sa ľahko premnožia akékoľvek baktérie, vírusy, parazity apod. Pomyslite si len na uzavretý a nevetraný skleník (vlhko a horko), v ktorom rastie ako zelenina, tak i plevel, ktorému sa v tejto "džungli" darí podstatne lepšie ako našej zdravej zelenine. Ak teda chceme odstrániť žihľavu a púpavy, ktoré "utláčajú naše uhorky", máme 2 možnosti:           Vezmeme akýkoľvek chemický postrek a postriekame nežiaduce plevely. Trochu tým síce zasiahneme i listy našich uhoriek, ale výsledok sa dostaví pomerne rýchlo a bezpracne - žíhľava i púpavy za 2 dni zožltnú a uschnú. Hurá! Avšak - i naše uhorky dostali zásah, nehovoriac o našej kvalitnej černozemi, ktorá taktiež nasala nežiaducu (a nežiadanú) chémiu z postreku. A k tomu všetkému - čuduj sa svetu - len o kúsok ďalej vyrašili zo zeme nové púpavy a pŕhľava... Takže suma sumárum – nič sme týmto - pre nás pohodlným a rýchlym "zásahom" nedosiahli, naopak, poškodili sme si i náš terén a do budúcnosti sme si takto pekne predpripravili pôdu pre novú infekciu, aj keď na inom mieste...
Druhá možnosť je síce pracnejšia, namáhavejšia a zdĺhavejšia, o to viac však prináša trvalé výsledky - nielen v skleníku a počas zberu úrody, ale - najmä na našom zdraví...
Skleník teda najprv poriadne očistíme, dôkladne vytrháme plevel i s korienkami, vyvetráme (teda preložené do nášho žargónu tzv. detoxikujeme) a pravidelne sa oň budeme starať a udržiavať ho. Akonáhle sa objaví plevel nový, rýchlo ho vytrhneme, aby nemal čas rozrastať sa a utláčať tak našu zeleninku. Tiež budeme podľa počasia otvárať okná (tzv. luftovať), aby sa tak k rastlinkám dostal čerstvý vzduch a udržovala sa optimálna teplota a vlhkosť. Skrátka budeme podľa zásad TCM dodržiavať nielen fyzickú životosprávu, ale i psychickú rovnováhu, nakoľko i "emócie je potreba občas z hlavy vyvetrať". Je to síce dlhodobý, pravidelný a nekonečný proces starostlivosti o naše zdravie, no vo finále sa vždy vyplatí - plody nášho úsilia nakoniec predsa vždy žneme len a len my!

Zostatkový škodlivý činiteľ (Perzistujúci patogénny faktor PPF)
Dnešná doba je iná ako bola v starej Číne, ba i iná ako bola pred 50timi rokmi u nás. Obrovský rozvoj farmácie, techniky a technológie, konzumný a hektický štýl života, prepracovanosť, stres... Všetci chceme všetko! Ako hovorí Tyler vo filme Klub bitkárov: „Chodíme do práce, ktorú nenávidíme, aby sme si kúpili veci, ktoré nepotrebujeme a tak sa vyrovnali ľuďom, ktorých neznášame." Mimochodom - túto pravdu si vôbec pripustiť je zrejme to najťažšie... Toto všetko so sebou samozrejme prináša i svoje "ovocie", teda dôsledky, ktoré v starších dobách neboli až také časté. Jednoducho nová doba si žiada nové činy, a to najlepšie z Číny, kde je teraz vidieť „posun" – teda krok späť – žiaľ najmarkantnejšie... Preto sa v dnešnej dobe zákonite objavujú i nové problémy a choroby, ktoré sa v minulosti nevyskytovali. Jedným z nich je, v dôsledku vyššie zmienených príčin, tzv. zostatkový škodlivý činiteľ alebo Perzistujúci Patogénny Faktor - v organizme pretrvávajúci horúci toxín RE DU, horúčosť RE, vlhko SHI či hlien TAN - najlepšie však všetko dokopy!

Chronickí nositelia
Opakovanie je matkou múdrosti – čo však neplatí v prípade choroby!
Ako už nám názov napovedá, tento zostatkový škodlivý činiteľ sa objavuje po napadnutí či po opakovaných napadnutiach akútnym vonkajším škodlivým vetrom FENG XIE QI, teda preložené do našej reči, objavuje sa po rôznych virózach, chrípkach, zápaloch dýchacích ciest, angínach, zápaloch stredného ucha, nosných dutí apod. Po liečbe antibiotikami či kortikoidmi sa pacient síce vylieči, avšak niekedy len "na oko", lebo vždy záleží na sile jeho obrannej energie ZHONG QI. V prípade oslabenej obrannej enerigie alebo, a to dnes veľmi často - po liečbe antibiotikami, zostáva v organizme tzv. zostatkový škodlivý činiteľ PPF. Užívanie antibiotík je z pohľadu tradičnej čínskej medicíny obzvlášť nevhodné pri vírusových ochoreniach, nakoľko antibiotikám voči vírusom nie sú vôbec účinné, naopak, prinášajú svojmu príjemcovi iba neblahé dôsledky do budúcnosti. Napriek tomu sú stále často používané (väčšinou z alibizmu) i pri infekciách jasne vírusového pôvodu... Podľa TCM antibiotiká zabíjajú baktérie (nie vírusy!), avšak nevylučujú vnútornú horúčosť a vlhko SHI/RE a hlien TAN, na ktorom sa baktérie a im podobné nežiaduce organizmy radi množia. Skrátka, neliečia nám už známy "nevetraný a zaplevelený terén v sklaníku".
Z pohľadu tradičnej čínskej medicíny sa potom jedná väčšinou o škodlivú horúčosť v dráhe pľúc, žalúdka alebo žlčníka FEI/WEI/DAN RE. Táto je potom predpokladom celého radu chronických a zložito liečiteľných ťažkostí ako znížená obranyschopnosť, častá chorobnosť, autoimunitné ochorenia, chronický únavový syndróm, pretrvávajúce nálezy rôznych nežiaducich baktérií (streptokoky, stafylokoky, hemofily, chlamídie, boreliózy, helicobakter, mykotické či parazitné ochorenia), všemožné alergie na všetko - vrátane potravín (lepok a kravské mlieko), kožné a dýchacie alergie, rôzne tráviace ťažkosti (celiakia, Crohnova choroba, ulceriózna kolitída, syndróm dráždivého čreva, vredová choroba apod.), roztrúsená skleróza, kožné choroby (akné, ekzém, lupenka, abscesy, furunkly) a pod. Hlavný účinok zostatkového škodlivého činiteľa nespočíva iba v tom, že vytvára chronický stav, ale tiež v tom, že pacienta predisponuje k budúcemu napadnutiu vonkajším škodlivým vetrom FENG XIE QI (tedy k novému ochoreniu), ktorý potom ešte viac posilňuje vznik zostatkového škodlivého činiteľa PPF ako takého, čím vzniká začarovaný kruh... Preto sa i liečba podľa TCM sústreďuje najprv na odstránenie zostatkového škodlivého činiteľa PPF z organizmu pomocou čínskych bylín. Najlepšie je v tomto prípade bylinnú zmes Zrodenie Fénixa (kód 009) skominovať s Nápojom čínskych MUDrcov (kód 900), eventuélne sa môže pridať i bylinná zmes v tabletkách Tieň brokátového závoja (kód 012).

A čo deti?
Velice častý a běžný je zbytkový škodlivý činitel PPF u dětí. Ze zkušenosti lze říci, že 90% nemocí a potíží v současnosti u dětí je způsobeno právě tímto faktorem PPF. Je to dáno jednak ještě nedostatečně vyvinutým a křehkým dětským systémem (nedostatečný jin plic a žaludku FEI/WEI YIN XU se teprve vyvíjí, a proto se organismus tak snadno přehřívá, což vede k vytvoření vnitřního horka RE a tedy tím i k predispozici pro různé záněty). Dále nepochybně i očkování v raném věku, kterým u nás projde každé děcko, vytváří dle TCM „ideální" terén pro rozvoj horka RE, vlhka SHI a hlenu TAN u dětí a své si udělá i nadužívání antibiotik... Při akutním napadení zevním škodlivým větrem FENG XIE QI je pak cesta nebo spíše „dálnice" k vytvoření zbytkového škodlivého činitele PPF zcela otevřena. V praxi se projevuje nejčastěji jako chronické záněty u dětí – záněty krčních mandlí, záněty uší, záněty nosohltanu, záněty nosních dutin, afty, opary, zvětšenými krčními uzlinami, zvětšenou nosní mandlí, bolestmi uší, nespavostí, nočním pláčem a buzením se, neklidem, celiakií, ekzémy, svěděním kůže, alergiemi, astmatem apod. Při léčbě dětí (kupř. „na posílení imunity") je třeba na toto VŽDY myslet, jinak se setkáme v naprosté většině s nezdarem! Nejdříve je nutno tedy drenážovat a až poté event. i vyživovat a posilovat. Mnohdy ale postačí jen vyčistit terén a organismus se pak sám již zharmonizuje. Prvním krokem k nastartování ke zdraví takto postižených dětí je optimální kupř. tato kombinace: Zrození Fénixe (kód 009) + Hebkost labutí šíje (kód 037) spolu s Nápojem čínských MUDRců (kód 900) event. někdy je zapotřebí dle závažnosti přidat i Stín brokátového závoje (kód 012) Všechny byliny lze smíchat dohromady – ideální je vždy tablety rozdrtit na prášek (Zrození Fénixe v prášku již je) a přidat do Nápoje čínských MUDRců a vypít ráno k snídani místo čaje nebo kakaa.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Tento bylinný prášek obsahuje pouze jednu bylinu, o to však pro dnešního člověka významnější – Huang qin. Kořen rostliny, používaný jako léčivo, má na řezu zlatě žlutou barvu, proto i čínský název v překladu znamená „žluté zlato čili zlaťásek". Bylina je hořké a stahující chuti, ochlazující a vylučuje škodlivé horko a vlhko SHI/RE z dráhy plic FEI, žaludku WEI, žlučníku DAN, tlustého střeva DA CHANG, srdce XIN, tenkého střeva XIAO CHANG a jater GAN. Má podobné účinky jako Aspirin. Vyživuje a ukotvuje placentu, zklidňuje dělohu, zesiluje energii plodu, činí plod zdravějším a zabraňuje potratu. Dle posledních výzkumů tlumí i růst nádorových kancerogenních buněk.

Dle TCM funkce této byliny se odvíjí v 9 směrech:

Ochlazuje horko plic FEI RE
Vylučuje napadení letním horkem WEN BING – SHU WEN
Vylučuje horký vítr z horního ohniště a z kůže SHANG JIAO FENG RE
Ochlazuje všechny typy horka RE
Vyživuje nedostatečný jin YIN XU a stahuje stoupající jang YANG SHI po porodu
Rozprouďuje stagnující energii čchi v hrudi QI ZHI
Rozpouští hlen TAN v oblasti pod bránicí
Ochlazuje horko v horním ohništi SHANG JIAO RE a vylučuje vlhko ve slezině PI SHI
Uklidňuje plod v matčině lůně
Široký záběr působení při vylučování škodlivého horka a vlhka SHI/RE z organismu činí z této byliny jakousi univerzální detoxikační bylinu současnosti, vhodnou téměř pro každého člověka. Tato bylina má i dle posledních výzkumů synergický efekt (vhodně se doplňující) s betalaktamovými antibiotiky jako je Ampicilin, Amoxacilin, Cefotaxin apod., kdy svým účinkem zabraňuje vytvoření rezistentních kmenů zlatého stafylokoka Staphylococus Aureus.

Fénix je bájný mytologický pták, který zemře spálením sebe sama a opět se ze svého popela narodí. Je univerzálním symbolem znovuzrození. Najít ho nelze, neboť místa, kde se nachází, jsou tajemná a neobjevitelná. Jeho brky mají magické vlastnosti a využívají se k výrobě lektvarů (...) – tak toto píší moudré knihy o Fénixovi a čínské moudré knihy pak zase podobně píší o bylině Huang qin. Roku 1624 napsal klasik Bencaojing o této bylině: Zlaťásek je povahy pročišťující, proto odstraňuje horkost, chuti hořké, proto odstraňuje vlhkost, je jinový a chladný, proto vítězí nad horkostí, a dokáže tedy obhospodařovat veškerou horkost. Veškerou horkostí se míní škodlivá horkost a vlhká horkost. Krvavé stolice a úplavicové průjmy jsou všechno onemocnění z převahy vlhké horkosti. Když se přesekne jejich kořen, pak se onemocnění vyléčí sama sebou. Hořkost a chlad dokáží odstranit vlhkou horkost, proto se tenké střevo zprůchodní a voda sama odtéká – když se vyčistí pramen, pak je tok čistý. Zlé vředy a boláky znamenají, že v krvi je horkost a dochází ke stagnaci a zauzlování se, a z toho se tvoří hnisavé zduřeniny a vředy. Když se krev ochladí a horkost odstraní, vyléčí se samy sebou. Je hlavním léčivem u všech nemocí napůl v povrchu, napůl uvnitř. Huang qin je božským léčivem na uklidnění plodu. Obvykle lidé ho považují za chladný, a proto se jej neodvažují použít. Nevědí ovšem, že u plodu je dobré pročišťovat horkost a ochlazovat krev. Krev pak neproudí chaoticky a následně dokáže vyživovat plod.

 

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie