Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

002t Xiao Qing Long Wan Pilulka tyrkysového draka EAN: 8594036720022

002t Xiao Qing Long Wan Pilulka tyrkysového draka EAN: 8594036720022

NOVINKA

Pálivé bolesti v krku so začervenaním a opuchom. Horúčkovité stavy.

9,99 €

10,21 € Zľava 0,22 €

Skladové číslo: 002t

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: tcm bohemia

Hlavné zameranie:
- horúčkovité stavy
- bolesti v krku
- bolesti hlavy pri horúčke

Najznámejšia bylinná kombinácia pre horúčky a bolesti v hrdle. Akútne infekčné ochorenie sa v čínskej medicíne nazývalo vpádom horúcej škodliviny z ovzdušia do organizmu, teda dosť podobne, ako ho chápeme teraz. Náhle svrbenie či pálenie v nose, nádcha, kýchanie, bolesti a pálenie v hrdle sú práve prejavy uhniezdenia sa škodlivej energie v týchto „vstupných bránach". Vzostup teploty, ktorý potom nasleduje, je prejavom zápasu obrannej energie so škodlivinou. Čínska medicína neodporúča agresívne zrážanie teploty za každú cenu, pretože sa tým oslabuje i prirodzená telesná energia a rekonvalescencia po chorobe potom trvá dlhšiu dobu. Hlavnou úlohou bylín nachádzajúcich sa v zmesi je odstrániť škodlivinu, pokiaľ je na povrchu a zatiaľ neprenikla do hlbších štruktúr (pľúc).

Z vyššie napísaného vyplýva, že zmes sa má nasadiť čo najskôr pri nástupe infekcie, nepodáva sa však preventívne. Pri liečbe akútnych infekcií a zahlienenia dýchacích ciest odporúčame vynechať sladkosti a obmedziť mliečne výrobky.

Dávkovanie a doba užívania:
3x denne 8 guľôčok v prípade mierneho priebehu. Pri výraznejších akútnych stavoch možno podať až 20 – 30 guľôčok, 2 – 3x za sebou po dvoch hodinách. Potom pokračujeme dávkovaním 3 – 4 x denne 8 –16 guľôčok podľa intenzity ťažkostí. Ak sa stav nezlepší počas 2 – 3 dní, vyhľadajte lekárske ošetrenie.

Pre pochopenie rozdielu medzi účinkom zmesi CHLAD RANNEJ HMLY a farmakologickými antipyretikami (aspirín, paralen) je nutné si najskôr popísať účinok farmák. Pri viróze či bakteriálnej infekcii sa aktivizuje imunitný systém, pričom sa objavujú sprievodné javy, napríklad teplota, pretože pri jej zvýšení sa urýchľujú niektoré imunologické reakcie (pohyblivosť bielych krviniek, fagocytóza - pojedanie mikroorganizmu apod.). Pôsobením mnohých vylúčených látok pri týchto dejoch pociťujeme typické príznaky - bolesti tela, opuchov slizníc, kýchanie a ďalších. Ak užijeme antipyretikum, dôjde k subjektívnej úľave, ktorá je však vyvolaná prerušením reťazca imunologických dejov a tým samozrejme aj ich oslabenie. Pôvodná reakcia organizmu už neprebieha podľa scenára, ale je modifikovaná, okamžité zlepšenie stavu je zaplatené nekompletným vylúčením patogénov, dlhou rekonvalescenciu, zahlienením, zhoršovaním obranyschopnosti s navracajúcou sa infekciou. Bylinná zmes CHLAD RANNEJ HMLY je zložený z extraktov z desiatich bylín, pričom každá z nich obsahuje množstvo jednotlivých účinných látok. Ich empiricky zostavená kombinácia zabezpečuje pokrytie mnohých mechanizmov, zúčastňujúcich sa imunologickej reakcie pri infekcii. Zlepšujú stav slizníc, upravujú opuch, ale súčasne aktivizujú imunitu a urýchľujú zvládnutie infekcie, čím sa prirodzene zníži teplota. Okrem toho sa zaoberajú trávením potravy a psychickým stavom. Týmto sa zabezpečí zrýchlenie a zefektívnenie reakcie "celku" na infekciu, bez toho aby sa neprimerane zasahovalo do dejov, ktoré nám boli dané od prírody

V akútnom stave sa zvyčajne podáva samostatne, alebo sa kombinuje s bylinnými odvarmi. V prípade prevahy kašľa a nádchy sa skôr používa zmes 003 - KREHKOSŤ JARNÉHO KVIETKU. Pri zimomravosti, mierne zvýšenej teplote a nevýraznej bolesti v krku sa podáva produkt 008 - ŠKORICOVNÍKOVÁ ZMES. Lokálne sa vhodne dopĺňa so sprejom 450 - POHLADENIE RANNEJ ROSY. Pokým sa zvládla teplota, ale pretrváva nádcha, nahradí sa CHLAD RANNEJ HMLY zmesou 007 - VYVANUTIE DRAČIE JASKYNE. Pre zlepšenie imunity sa najčastejšie orientujeme na zmesi: 142 - ODOLNOST EBENOVÉHO VETROLAMU, 152 - TYGRÍ PRAMEŇ, 153 - DVAJA NA HLIADKE, 171 - TAJOMSTVO ZLATEJ SKRINKY, 186 - CELISTVOSŤ KOVOVÉHO ŠTÍTU, 194 - HRAVOSŤ LESNEJ OPIČKY, 195 - DESAŤ OPORNÝCH STĹPOV alebo 299 - CORDYCEPS MAX. Zmes vyberáme podľa opisu účinkov. V čínskej medicíne platí, že posilnenie imunity docielime posilnením organizmu ako celku - preto taký široký výber variantov. Stimulovať imunitu samostatne je krátkozraké, pretože celkovo nevyladený organizmus ju aj tak nedokáže udržať v správnej funkcii.

Autor zmesi:
Dr. Wu Yutong v diele WEN BING TIAO BIAN, r. 1798.

Balenie: : 200 guľôčok/ 33g

 

Podľa druhu
Podľa druhu / Bylinné zmesi WAN
Podľa čínskej terminológie / Rozptýlenie vonkajšieho vetra
Všetok tovar
Podľa čínskej terminológie / Rozptýlenie vonkajšieho vetra / Pre horúci vietor

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie