Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

016t DAO CHI WAN MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO EAN: 8594036720121

016t DAO CHI WAN MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO EAN: 8594036720121

NOVINKA

MAJSTROVSKÉ ODVEDENIE ČERVENÉHO - doplnok stravyPodráždenie, horkosť pri srdci, búšenie srdca, náhle močové infekcie. Exp. 11.12.2025

7,65 €

Skladové číslo: 016t

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: TCM Slovakia

Hlavné zameranie:
- pocit horka či pálenie v tvári
- začervenenie, búšenie srdca a potenie pri emočnom podráždení
- afty v ústach, lokalizované prevažne na jazyku
- močová infekcia
- bez evidentného predchádzajúceho prechladnutia

Protizápalové pôsobenie zmesi sa využíva najmä pri liečbe zápalov na slizniciach (ústnej dutiny či močových ciest) a na upokojenie pri nespavosti, búšení srdca, tréme, podráždení. Srdce je vládcom hornej polovice tela, ľadviny dolnej. Stav srdca sa teda prejavuje v tvári. „Prevaha ohňa" v srdci vedie k začervenaniu, zápalom, niekedy sprevádzaným búšením srdca, nespavosťou či podráždením. Pokiaľ horúčosť prenikne do vnútorných dráh tela, môže zostúpiť k ľadvinám a močovému mechúru a vyvolať močovú infekciu. Tradične sa vyššie popísané príznaky pripisovali tzv. „ohňu srdca", ktorý vzniká nadmernou intelektuálnou aktivitou, či už plodnou, tzn. tvorivým a pracovným nasadením, tak i tou neplodnou, tzn. neustálym premietaním o veciach, ktoré boli a už nie sú a ktoré by bolo treba zmeniť a pritom to nejde. Typickým príznakom býva búšenie srdca a afty spolu s prítomnosťou tmavo žltého moču alebo bolestivé močenie spojené s rezaním a pálením (moderne sem možno zaradiť i močové infekcie).

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa jedná o nahromadenie horúčosti v srdci prejavujúcej sa nepokojom a nespavosťou. Druhým dôvodom podania zmesi je náhle vzniknutá močová infekcia, ktorá však nie je vyvolaná prechladnutím, ale prichádza nečakane či po psychickom vypätí.

Dávkovanie a doba užívania:
Zmes je určená na akútne podávanie (obvykle 3x denne 10 guľôčok). Efekt býva zjavný už po jednom týždni. Pri chronických problémoch odporúčame konzultáciu s terapeutom tradičnej čínskej medicíny.

Rehmania lepkavá a ďalšie pomocné byliny pôsobia na telo a dušu. Na telesnej úrovni sa znižuje nadmerný tonus sympatického nervového systému (búšenie srdca, zvýšené prekrvenie atď.) a aktivita zápalu na slizniciach (dutiny ústnej alebo močových ciest).

Produkt 014 - HORCOVÝ ELIXÍR sa taktiež podáva pri močových infekciách, ale pri jeho podávaní nebýva tak výrazná podráždenosť, búšenie srdca a náhle citové vzplanutie. Podáva sa skôr pri dlhodobej psychickej nestabilite a opakovaných močových infekciách. Zmes 102 - HORE OD RIEČNEJ DELTY pôsobí rovnako na zápaly močových ciest, podáva sa vtedy, ak nie sú príznaky psychického podráždenia - teda ak sa jedná o "obyčajnú", nekomplikovanú močovú infekciu. V prípade výraznejších problémov sa môžu zmesi podávať súbežne. Pri aftách v ústach, rozsiatych tak na jazyku, ako aj na vnútornej strane tváre, sa zmes kombinuje s produktom 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME. Pokiaľ nie je postihnutý jazyk, podáva sa iba 015 - OBNOVA SPÁLENEJ ZEME. Lokálne pri aftách a zapálených kútikoch podávame spolu so sprejom 450 - POHLADENIE RANNEJ ROSY.

Autor zmesi:
Dr. SHEN JIN AO, prvá zmienka je v knihe SHEN SHI ZUN SHENG SHU z r. 1773.

Balenie: 200 guľôčok/ 33g

Podľa druhu / Bylinné zmesi WAN
Podľa čínskej terminológie / Prečistenie vnútorného horka

 

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie