Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

822h Nápoj z pravého ženšenu Ren Shen Cha EAN: 8594064358228

822h Nápoj z pravého ženšenu Ren Shen Cha EAN: 8594064358228

SKLADOM

Dopĺňa nedostatočnú prvopočiatočnú primárnu (vrodenú) esenciu a energiu čchi obličiek SHEN YUAN QI XU

43,99 €

45 € Zľava 1,01 €

Skladové číslo: 822h_8594064358228

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Mediland s. r. o

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:
dopĺňa nedostatočnú prvopočiatočnú primárnu (vrodenú) esenciu a energiu čchi obličiek SHEN YUAN QI XU
posilňuje energiu čchi sleziny a pľúc PI/FEI QI XU
posilňuje nedostatočný jin YIN XU (posilňuje telesné tekutiny JIN YE) a utišuje smäd
upokojuje ducha SHEN z nedostatku energie čchi a krvi QI/XUE XU a navyšuje intelekt
odstraňuje stagnáciu pečeňovej energie čchi GAN QI ZHI, vyrovnáva pečeň GAN a sťahuje vzostup pečeňového jangu GAN YANG SHI, vylučuje vietor pečene GAN FENG, prejasňuje zrak a utišuje svrbenie

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:
vysoký krvný tlak (Hypertenzia)
obezita
zvýšený cholesterol a tuky v krvi
cukrovka (Diabetes mellitus)
chronický únavový syndróm (CFS)
roztrúsená skleróza (Sclerosis multiplex)
impotencia a sterilita mužov aj žien
autoimunitné choroby (zápal štítnej žľazy - Hashimotova tyreoiditis, Sjoegrenův syndróm, lupus, sklerodermia, reumatoidná artritída, purpura ...)
ekzémy a alergie, astma, lupienka, pemphigus ...
posilnenie zraku pri očných chorobách (krátkozrakosť, ďalekozrakosť, šedý zákal, zelený zákal, makulárna degenerácia, šeroslepota ...)
stimulácia duševnej činnosti u duševne pracujúcich či študentov (nespavosť, búšenie srdca, zábudlivosť, nepokoj, úzkosť, depresia ...)
najprirodzenejšie tonikum pre súčasného človeka, žijúceho stresovým a hektickým štýlom života
pokles maternice alebo rektálny prolaps (Prolaps uteri, Prolaps recti)
celkové posilnenie organizmu - nielen v starobe (Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba), ale aj pri regenerácii a rekonvalescencii po chorobách, po operáciách, po náhlych cievnych príhodách, po pôrodoch, po športe, pri častej chorobnosti, pri oslabenej imunite
zlepšenie športového výkonu a optimálne zvládnutie fyzickej záťaže (svetová antidopingová agentúra (WADA) klasifikuje ženšen ako povolený doping pre športovcov)
stavy pri a po chemoterapii a rádioterapii pri závažných chorobách (rakovina, leukémia ...)
potláča chuť na sladké, rovnako ako jednostrannosť či vyberavosť v jedle

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny:
Ženšen je najsilnejším tonikom tradičnej čínskej medicíny.
Oddávna je ženšen (čínsky REN SHEN) považovaný, a to nielen v Číne, za mystický a popravde je aj "nebeský a ľudský" – REN totiž znamená "človek, ľudský" a SHEN potom zase "esencia hviezd nad hlavou".

Samotným liečivom je koreň, ktorý tvarom pripomína človeka a je tvorený esenciou hviezd, preto sa niekedy ženšenu hovorí "ľudská esencia hviezd".

Za najlepší ženšen je považovaný ten, ktorý rastie vo voľnej prírode, tzv. planý horský ženšen, jeho zdroje sú však už prakticky vyčerpané, a preto sa pestuje záhradným spôsobom.

Rastie najmenej 5 - 7 rokov. Najkvalitnejší je taký ženšen, ktorého koreň má najviac koreňových vláskov. U nás sa používa a dováža v úplnej väčšine tzv. červený (kórejský) ženšen, ktorý však organizmus dosť zahrieva - na rozdiel od bieleho ženšenu, ktorý je obsiahnutý v tomto nápoji, ktorý posilňuje energiu čchi QI XU a súčasne posilňuje aj jin YIN XU, teda aj mierne ochladzuje.

Preto ďalej budeme popisovať iba biely ženšen:

Staré klasické čínske texty opisujú jeho účinky napr. takto:
Obhospodáruje doplňovanie pätoro úschovní (srdce, pľúca, ľadviny, obličky, slezinu), ukludňuje esenciálneho ducha SHEN, ustáluje dušu HUN a PO, odstraňuje zbytkovú škodlivú energiu čchi XIE QI, prejasňuje zrak, zastavuje palpitácie, otvára srdce (myseľ) a podporuje intelekt. Dlhodobo užívaný činí telo ľahkým a predlžuje roky života. Kto pochopí toto, ten neskôr dokáže nerobiť zo živých mŕtvych...
Na vysvetlenie a k pochopeniu reči tradičnej čínskej medicíny je treba k vyššie uvedenému textu starých majstrov uviesť, že:

podľa TČM je síce 5 hlavných orgánov (čiže prvkov - srdce XIN, obličky SHEN, pečeň GAN, pľúca FEI a slezina PI), avšak ak sa hovorí o pretekaní živej energie čchi QI, potom sú vlastne orgánom jedným,
a ak sa pravá energiačchi Zong QI rozhojní, tak sa aj všetkých päť orgánov (prvkov) riadne posilňuje a doplňuje!
Výnimočnosť ženšenu spočíva práve v tom: Dopĺňa nedostatočnú esenciálne vrodenú energiu čchi YUAN QI, ktorú sme (ne)dostali od predkov do vienka.
čo sa týka ostatných účinkov (upokojovanie ducha, zastavovanie palpitácií, otváranie mysle a podpory intelektu), to sa všetko deje preto, že srdce XIN uchováva emocionálneho ducha SHEN, pečeň GAN uchováva kreatívnu dušu HUN, pľúca FEI uchovávajú telesnú dušu PO, obličky SHEN uchovávajú esenciu a vôľu ZHI a slezina PI uchováva úvahy YI.
ak sú srdce a obličky prázdne, potom je esenciálny duch SHEN nepokojný,
ak sú prázdne pečeň a pľúca, duša HUN a PO nie sú ustálené,
ak je srdce prázdne, objavujú sa palpitácie, ak je však srdcová a slezinná energie čchi mocná, potom sú otvory srdca priechodné, človek dokáže premýšľať a jeho poznanie je hlboké.
Škodlivá energia čchi XIE QI môže dlhodobo pretrvávať a neodchádzať, lebo správna (zdatná) energie čchi Zong QI je slabá a teda ju nedokáže vylúčiť. Akonáhle však dôjde k jej posilneniu a doplneniu, potom už škodlivá energia čchi XIE QI prirodzene nemôže naďalej prebývať.
Zdravie a choroba je podľa TCM výsledkom nekonečného a neustáleho boja medzi dobrou (prospešnou) energiou Zong QI a škodlivou energiou XIE QI.

Ak je naša správna energia oslabená, aj tá najmenšia škodlivina sa v nás potom ľahšie usádza, pretrváva a neľahko sa jej zbavujeme. Napr. povedané dnešným slovníkom - oslabená imunita má za následok časté a opakované choroby.

A ako hovoria starí čínski majstri, len ten pravý (biely) ženšen vie nielen posilniť našu obrannú energiu, ale súčasne s aj vylúčiť pretrvávajúce škodliviny!

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie