081Ti Zlatá žila - Zlatá žíla- tinktura Hua Zhi Pian EAN: 8594167651851

081Ti Zlatá žila - Zlatá žíla- tinktura Hua Zhi Pian EAN: 8594167651851

SKLADOM NOVINKA SKLADOM

Základom tinktúry ZLATÁ ŽÍLA sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime. Tinktúra ZLATÁ ŽÍLA vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Hua Zhi Pian. Viac informácií o tradičných receptoch nájdete v Herbári.

12,49 €

Skladové číslo: 081Tii

Dostupnosť: Skladom
skladom: 10 ks

Výrobca: Yao Medica

Základom tinktúry ZLATÁ ŽÍLA sú čínske bylinky čiže yao. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu a hotovú tinktúru už ďalej neriedime.

Tinktúra ZLATÁ ŽÍLA vychádza z receptu tradičnej čínskej medicíny Hua Zhi Pian. Viac informácií o tradičných receptoch nájdete v Herbári.

081 Zlatá žíla (Hua Zhi Pian)
Recept na hemeroidy.
Indikace: hemoroidy – bolest, krvácení, otok, zánět, svědění, hemeroidy

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Základom alkoholových tinktúr YaoMedica sú čínske bylinky a huby. Na dosiahnutie maximálnej účinnosti používame len tú najkvalitnejšiu surovinu. Bylinky či huby najprv na špeciálnom stroji podrvíme na veľmi jemný prášok, ďalej ich macerujeme v 50% liehu až jeden mesiac. Macerát každý deň dynamizujeme a hotové tinktúry už nijako neriedime. Čo je veľmi dôležité.

Mechanizmus uvoľňovania účinných látok pri macerácii v 50% alkohole je oveľa intenzívnejší v porovnaní s bylinnými odvarmi či horúcovodnými extraktmi. Pri užívaní tinktúr dochádza k uvoľňovaniu účinných látok už v ústnej dutine, čo prispieva k vyššej účinnosti.

Jednotlivé receptúry YaoMedica tinktúr vychádzajú zo skúseností a overených postupov tradičnej čínskej medicíny, ktorá tu existuje už viac ako 4 000 rokov. Jej pohľad na človeka je celostný. Na telo sa pozerá ako na celok a zároveň ho chápe ako súčasť okolitého prostredia. Rovnováha a harmónia, to je cesta, ako sa vysporiadať s mnohými ťažkosťami, ktoré nám prináša súčasný životný štýl. A to nielen na úrovni fyzického tela, ale aj na úrovni psychickej.

Zloženie:
voda, alkohol
Di Yu - krkavec toten, kořen - Radix sanguisorbae - 7,5g
Huai Hua - jerlín japonský, poupě - Flos sophorae japonicae immaturus - 3,7g
Di Huang - rehmanie lepkavá, upravený kořen - Rad. rehmaniae preparata - 3,7g
Huang Qin - šišák bajkalský, kořen - Rad. scutellariae - 3,7g
Zi Cai - prorokovka krascovitá - Rad. arnebiae seu lithospermi - 1,9g
Chen Pi - mandarinka obecná, kůra plodu - Per. citri reticulatae - 1,9g
Ku Shen - jerlín žlutavý, kořen - Rad. sophorae flavescentis - 2,8g
Sheng Ma - škumpa smrdutá, kořen - Rad. cimicifugae - 2,8g
Huai Jiao - Herba Pteris - 3,7g
Chi Shao - pivoňka bělokvětá - Ra. paeoniae rubra - 2,8g
Ce Bai Ye - zerav východní - Cacumen platycladi - 3,7g

Zdravotné tvrdenia o tinktúrach nám zakazuje legislatíva EÚ. Viac informácií o hubách a bylinných zmesiach nájdete vo verejne dostupných zdrojoch a na internete. Kvalitné informácie nájdete napríklad na www.cinskyherbar.cz alebo www.tcmencyklopedie.cz.                                                                                                                                                                                                                                                        Dávkovanie:
pred použitím je dobré tinktúru pretrepať. Mierne zakalenie je normálne.
denná dávka je 1 kvapka na 1 kg telesnej hmotnosti. Dennú dávku rozdeliť na dve časti - ráno a večer. Tzn. ak vážite napríklad 70 kg, tak si dáte 35 kvapiek ráno a 35 kvapiek večer. Potom Vám tinktúra vydrží asi na 15 dní.
po konzultácii s odborníkom je možné dať až trojnásobnú dávku
Tinktúry užívajte na lačno. Minimálny odstup je 30 minút pred jedlom alebo jedna hodina po ňom.
Tinktúru je možné zaliať trochou horúcej vody a tým dôjde k odpareniu alkoholu. Tento postup je vhodný pre deti alebo šoférov.
pri akútnych stavoch odporúčame užívať tinktúru zvyčajne niekoľko dní, zvyčajne do vyriešenia problému
pri chronických stavoch je potrebné užívať zvyčajne niekoľko mesiacov. Avšak do 2-3 mesiacov by sa malo objaviť minimálne zlepšenie.
na jeden mesiac potrebujete zvyčajne 2-3 balenia (podľa dennej dávky - viď vyššie)
Obsah balenia: 50ml = 1100 kvapiek

Zmes vychádza z čínskeho receptu: Hua Zhi Pian

Upozornenie : Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Neslúži ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Dodržujte zdravý životný štýl. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Skladujte mimo dosahu detí pri teplote do 25 °C. Neobsahuje žiadne aditíva. Prípadný zákal alebo zrazeniny nie sú na závadu.

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať. Využiť môžete aj našu Poradňu.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Táto stránka používa cookies. Viac info