ČESKÝ KARAMEL – 200 ML

ČESKÝ KARAMEL – 200 ML

NOVINKA

Pod názvom Originální karamel pre Vás vyrábame tekutý karamel se svojou typicky karamelovou chuťou a vôňou. Výrobny proces je 100 % ručná práca. Karamel je celkom prírodny, bez pridaných konzervantov a farbív.

5 €

Skladové číslo:

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: ohm

Podrobnejšie informácie
Je skvelý na osladenie kávy, čaju, grogu, vareného vína, pudingu, rôznych kaší, zmrzlinových a ovocných pohárov, na palacinky, pečené banány, šišky s makom, pre chrumkavejšiu kôrku pri dopekaní mäsa, do základu červenej kapusty, sviečkovej aj iných omáčok a do polievok. Skrátka Vašej predstavivosti sa medze nekladú.

Blahodárne vlastnosti karamelu popisuje vo svojom receptári Páter František Ferda, kde píše: „Pre Vaše zdravie je najlepší, ak budete cukor užívať vo forme karamelu. Takto pripravený cukor sa stáva zásaditým a z ľudského organizmu neuberá minerály potrebné pre ďalšie spracovanie, chránime tak žalúdok pred prekyslením.

Príbeh českokrumlovského karamelu od Vaška.
Už mnoho rokov si pripravujeme karamel v tekutom stave, aby bol v kuchyni vždy po ruke a to na sladenie pohárov, palaciniek a pod. Postupne sme prichádzali na ďalšie možnosti, ako ho využiť a tak ako so všetkým ostatným , sa oň deliť s priateľmi. Častejšie sme začali počúvať: Prečo ho tiež nepredávate? My by sme si ho radi aj kupovali. Tak tu je aj pre Vás.

Český výrobok
Karamel je používaný v kuchyni odpradávna. Používa sa na osladenie kávy, čaju, grogu, vareného vína, pudingu, rôznych kaší, zmrzlinových a ovocných pohárov, na palacinky, pečené banány, šišky s makom, pre chrumkavejšiu kôrku pri dopekaní mäsa, do základu červenej kapusty, sviečkovej aj iných omáčok a do polievok. Skrátka Vašej predstavivosti sa medze nekladú.

100% ručná práca
Blahodárne vlastnosti karamelu popisuje vo svojom receptári Páter František Ferda, kde píše: „Pre Vaše zdravie je najlepší, ak budete cukor užívať vo forme karamelu. Takto pripravený cukor sa stáva zásaditým a z ľudského organizmu neuberá minerály potrebné pre ďalšie spracovanie, chránime tak žalúdok pred prekyslením."

Bez konzervantov a farbív
Vyrába Irena a Václav Kalkušovi v rodinnej firme Karamelový sen s.r.o.

 

Karamel v tekutom stave je zásaditej povahy a neprekyseľuje organizmus uvádza sa v knihe ,,Receptár pátera Ferdu ,, .

Organizmus spotrebuje veľa minerálov aby biely cukor premenil na zásaditý a využil ho pre seba.Cukor v podobe karamelu má výhodu v tom že zásaditej povahy už je vďaka tepelnej úprave.Karamel nezaťažuje organizmus je ľahko stráviteľný a uloží sa v tele ako čistá energetická zásoba.

Ako vzniká karamel ?

Karamel vzniká tavevím repného cukru priteplote vyššej ako 180 stupňov ,mení vôňu a chuť ,hnedne a karamelizuje.Uchováva sa pri izbovej teplote ,prípadné zakalenie nieje na závadu.

Využitie karamelu

Používame ho rovnako ako biely cukor ,med alebo iné sladidlo.Využitie nájde nielen pri príprave sladkostí / chleba s maslom a karamelom / ale aj pri pečení mäsa / pomôže vytvoriť chrumkavú kôrku / do sladkokyslých nálevov ,likérov , do omáčok / sviečková / do polievok / paradajková /do grilovacej omáčky na mäso ,ako základ pri tepelnej úprave cervenej kapusty...

Karamel - stres a spánok

Po konzumácii karamelu hladina krvného cukru rýchlo stúpne a súčasne dochadza k potlačeniu stresových hormónov adrenalínu a noradrenalínu.Lyzicka tekutého karamelu pred spaním aktivuje nervový prenášač melatonín ,čo má blahodárny vplyv na náš spánok.

Čo je melatonín ?

Je to hormón produkovaný epifýzou .Má dôležitú úlohu v riadení rytmu organizmu deň/noc.Nájdete ho aj v lekárňach ako súčasť doplnkov stravy.Hladina melatonínu je závisla od striedania rytmu svetla/tmy.Produkcia melatonínu je najväčšia počas tmy a maxima dosahuje medzi druhou a štvrtou hodinou v noci.Tvorba melatonínu sa s narastajúcim vekom znižuje ,čo môžeme považovať za dôvod nespavosti starších ľudí.Úprava hladiny melatonínu sa podľa klinických štúdií prejavila optimalizáciou spánku a jeho kvalitou.

recepty

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Táto stránka používa cookies. Viac info