Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

Reishi sušená - Ganoderma lucidum 100 g - lesklokôrka lesklá EAN: 8594167650137

Reishi sušená - Ganoderma lucidum 100 g - lesklokôrka lesklá EAN: 8594167650137

VÝPREDAJ SKLADOM

sušené drvené plodnice, na prípravu odvaru alebo tinktúry, vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukánov, najvyššia kvalita, kontrolované pestovanie, zbieraný ručne

5,99 €

7,49 € Zľava 1,50 €

Skladové číslo: 015ms

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: MycoMedica

(vzácne videá o účinkoch čínskych mediciálnych hubách uvidíte tu:)

sušené drvené plodnice  expiracia 1.9.2022
na prípravu odvaru alebo tinktúry
vysoký obsah 1,3/1,6 betaglukánov
najvyššia kvalita
kontrolované pestovanie
zbieraný ručne

Reishi – lesklokôrka lesklá (Ganoderma lucidum) https://www.youtube.com/results?search_query=mycomedica

Medicinálne huby používa tradičná čínska medicína už tisíce rokov.
Reishi využíva tradičná medicína pre jej vysoký obsah polysacharidov na podporu imunitného systému, pri alergiách, kašli, únave, nespavosti a pod.
Reishi je chuťovo pomerne výrazná, je vhodná na použitie v odvare alebo tinktúre.

Recepty:
Čaj z Reishi
Odvar z Reishi
Liehová tinktúra z Reishi

Základná príprava:
Asi 10 g Reishi zalejte 1 l teplej vody. Nechajte 15 minút lúhovať. Potom ešte povarte na miernom ohni cca 30 min. Odvar je možné dochutiť medom. Popíjajte 1x denne.

Obsah balenia:
100 g huby Reishi (Ganoderma lucidum)

Všetky naše huby sú testované v nemeckom laboratóriu na ťažké kovy, pesticídy a pod. Nie sú ožarované a sú zbierané ručne. Ponúkame medicinálne huby tej najvyššej kvality z prísne kontrolovaného pestovania.

Reishi

Reishi
latinsky Ganoderma lucidum
slovensky lesklokôrovka obyčajná
čínsky Ling Zhi
japonsky Reishi

MycoMedica Reishi extrakt je asi 20x koncentrovanejší než sušený prášok z húb, preto je jeho účinok efektívnejší!
Obsah polysacharidov v extrakte MycoMedica Reishi je minimálne 19 % (190 mg/g).

Charakteristika z pohľadu tradičnej čínskej medicíny:
teplota – neutrálna
chuť – sladká a horkastá
tropizmus – srdce, pečeň, pľúca (podľa niektorých prameňov má tropizmus i k obličkám)
Účinky podľa tradičnej čínskej medicíny:
dopĺňa Qi a vyživuje krv
upokojuje ducha
transformuje hlieny a zastavuje kašeľ
utišuje dýchavičnosť
posilňuje esenciu obličiek
Reishi podľa tradičnej čínskej medicíny výrazne dopĺňa Qi a krv. Užíva sa preto pri stavoch vyčerpanosti a únavy, a to fyzickej aj psychickej, pri oslabenom trávení, nafukovaní, kašovitej stolici, nechutenstve... Vhodná je pri popôrodnej únave a ďalších popôrodných problémoch, ako napr. padanie či horšia kvalita vlasov. Pre svoje doplňujúce vlastnosti sa užíva u pacientov oslabených dlhodobou chronickou chorobou.

Vďaka svojmu tropizmu k srdcu dokáže aj doplňovať krv srdca a tým upokojovať ducha Shen, ktorý riadi psychiku a emócie celého tela. Reishi je teda vhodné použiť pri stavoch ako nespavosť, búšenie srdca, psychická únava, mentálna neukotvenosť, nesústredenosť, duševný nepokoj, bledosť, závrate... V dielach klasikov sa spomína jej vlastnosť posilňovať pamäť a hlavne predlžovať vek a stávať sa nesmrteľným.
Reishi má vzťah i k pľúcam. Dokáže transformovať hlieny a tým zastaviť kašeľ a dýchavičnosť.

Vhodná je najmä pri hlienoch chladného typu. Pri liečbe astmy sa často používa spolu s Cordycepsom.

O Reishi
Reishi je jedným z najcennejších liečiv tradičnej čínskej medicíny. V preklade znamená „božská huba nesmrteľnosti". Jej liečebné účinky sa využívajú už viac ako 4000 rokov. Zmienky o nej sú aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára. V starých dobách boli ľudia ochotní cestovať do veľmi vzdialených miest, aby ju získali a mohli využiť jej silný liečivý potenciál. Bola vyhľadávaná kráľmi a ospevovaná básnikmi. V prírode sa vyskytujú rôzne druhy Reishi. Terapeuticky najcennejšia je tá, ktorá má červenú farbu. Je veľmi vzácna. Parazituje predovšetkým na odumretých konároch listnatých stromov.

Pre jej schopnosť regenerovať funkcie organizmu a aktivizovať ho ju užívajú ruskí kozmonauti a tiež šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.
Pre jej vysoký obsah polysacharidov, triterpenoidov a fytosterolov sa užíva ako silný imunostimulant. V súčasnosti sa užíva na prevenciu a liečbu nádorových ochorení.

Podľa tradičnej čínskej medicíny a súdobých výskumov pôsobí Reishi priaznivo pri stavoch ako:
alergia – Reishi má silné protizápalové a imunomodulačné účinky, užíva sa preto pri alergiách, chronických zápaloch, alergickej astme, alergických prejavoch na koži. Vďaka funkcii transformácie hlienov zastavuje kašeľ a zmierňuje dýchavičnosť.
nádorové ochorenie – Reishi má dlhú históriu v prevencii a terapii nádorových ochorení
oslabená imunita – vďaka vysokému obsahu polysacharidov a triterpenoidov má Reishi silné imunostimulačné účinky
problémy srdca a cievneho systému – Reishi pozitívne pôsobí na široké spektrum kardiovaskulárnych problémov. Dokáže znižovať hladinu tukov v krvi, znižovať krvný tlak. Znižuje zrážanlivosť krvi. Táto jej vlastnosť znižuje riziko infarktu či mozgovej príhody.
cholesterol – dokáže znižovať hladinu „zlého" LDL cholesterolu a zvyšovať hladinu „dobrého" HDL cholesterolu
ochorenia pečene– Reishi má hepatoprotektívne účinky, pomáha regenerovať pečeňové bunky
detoxikačné účinky – pomáha očistiť organizmus od toxických látok a ťažkých kovov
nadváha – Reishi podporuje metabolizmus a napomáha redukovať hmotnosť
nespavosť a úzkosti – má priaznivé účinky pri problémoch s nespavosťou a dokáže upokojiť ducha a myseľ
reumatoidná artritída – pre svoju kombináciu imunomodulačných a protizápalových účinkov má potenciál priaznivo pôsobiť pri autoimunitných ochoreniach, ako napríklad reumatoidná artritída
únavy – pôsobí priaznivo pri únave rôznej etiológie, podľa tradičnej čínskej medicíny výrazne doplňuje Qi a krv
anti-aging – Reishi má výrazné anti-aging účinky. Pôsobí ako silný antioxidant. Vďaka veľkému zastúpeniu triterpenoidov pôsobí proti kôrnateniu ciev, znižuje krvný cukor a tlak. Tradične sa užívala ako „huba nesmrteľnosti".
Dávkovanie:
pri zdravotných problémoch: 3 - 4 kapsule denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny)
pri preventívnom užívaní: 1 - 2 kapsule denne (2 - 3 mesiace v roku)
kapsule užívajte nalačno (min. 20 minút pred jedlom či 30 minút po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým čajom

Obsah balenia: 90 kapsúl á 500 mg extraktu

Upozornenie:
Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosahu detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.
Informácie uvedené na tejto webovej stránke sú poskytované len na informačné účely a nenahrádzajú rady kvalifikovaného lekára. Informácie o zdravotnom stave žiadajte od svojho lekára.

VIDEO

Referencie, výskumy a ďalšie zdroje na štúdium:
Valíček, Pavel: Houby a jejich léčivé účinky, Start, 2011
Powell, Martin: Medicinal Mushroom – A Clinical Guide, Mycology Press, 2010
Bensky, Dan: Chinese Herbal Medicine: Materia Medica, Eastland Pr., 1993
Ando, Vladimír: Farmakologie klasické čínské medicíny, Svítání, 2007
Valíček, Pavel: Léčivé rostliny Číny a Vietnamu 1., 2., Start, 2009-10
Hobbs, Christopher: Medicinal Mushrooms, Botanica Press, 2002
Stengler, Mark: The Health Benefits of Medicinal Mushrooms, Basic Health Publications, 2005 Akihisa, T., Y. Nakamura, M. Tagata, H. Tokuda, K. Yasukawa, E. Uchiyama, T. Suzuki & Y. Kimura, 2007. "Anti-inflammatory and anti-tumor-promoting effects of triterpene acids and sterols from the fungus Ganoderma lucidum." Chem Biodivers. Feb;4(2):224-31.
Bao X, Fang J, Li X. Structural characterization and immunomodulating activity of a complex glucan from spores of Ganoderma lucidum.Biosci Biotechnol Biochem. 2001;65:2384-2391.
Bao XF, Wang XS, Dong Q, Fang JN, Li XY. Structural features of immunologically active polysaccharides from Ganoderma lucidum.Phytochemistry. 2002;59:175-181.
Bao XF, Zhen Y, Ruan L, Fang JN. Purification, characterization, and modification of T lymphocyte-stimulating polysaccharide from spores of Ganoderma lucidum. . Chem Pharm Bull (Tokyo). 2002;50:623-629. Blum, K., B. Meshkin & B.W. Downs, 2006. "DNA based customized nutraceutical "gene therapy" utilizing a genoscore: A hypothesized paradigm shift of a novel approach to the diagnosis, stratification, prognosis and treatment of inflammatory processes in the human." Medical Hypotheses, Volume 66, Issue 5, Pages 1008-1018
Dharmananda, S., 1988. Medicinal Mushrooms. Bestways Magazine, July, pp. 54-58.
El-Mekkawy S, Meselhy MR, Nakamura N, et al. Anti-HIV-1 and anti-HIV-1-protease substances from Ganoderma lucidum . Phytochemistry. 1998;49:1651-1657.
Eo SK, Kim YS, Lee CK, Han SS. Possible mode of antiviral activity of acidic protein bound polysaccharide isolated from Ganoderma lucidum on herpes simplex viruses. J Ethnopharmacol. 2000;72:475-481.
Eo SK, Kim YS, Lee CK, Han SS. Antiherpetic activities of various protein bound polysaccharides isolated from Ganoderma lucidum . J Ethnopharmacol. 1999;68:175-181.
Eo SK, Kim YS, Lee CK, Han SS. Antiviral activities of various water- and methanol-soluble substances isolated from Ganoderma lucidum . J Ethnopharmacol. 1999;68:129-136. Futrakul, N., T. Panichakul, P. Butthep, P. Futrakul, P. Jetanalin, S. Patumraj & P. Siriviriyakul, 2004. "Ganoderma lucidum suppresses endothelial cell cytotoxicity and proteinuria in persistent proteinuric focal segmental glomerulosclerosis (FSGS) nephrosis." Clin Hemorheol Microcirc. 31(4):267-72. Han, M.D., E.S. Lee, Y.K. Kim, 1998. "Production of nitric oxide in raw 264.7 macrophages treated with ganoderan, the beta glucan of Ganoderma lucidum." Korean Journal of Mycology 26:246-55. Ho, Y.W., J.S. Yeung, P.K. Chiu, W.M. Tang, Z.B. Lin, R.Y. Man & C.S. Lau, 2007. "Ganoderma lucidum polysaccharide peptide reduced the production of proinflammatory cytokines in activated rheumatoid synovial fibroblast." Mol Cell Biochem. Jul;301(1-2):173-9. Epub 2007 Jan 12.
Hobbs, C. 1997. Overcoming Chronic Fatigue (Traditional remedies for a modern disease). Veggie Life, Jan. Vol 5: #5, pp. 56-59. Hong, K.J., D.M. Dunn, C.L. Shen & B.C. Pence, 2004. "Effects of Ganoderma lucidum on apoptotic and anti-inflammatory function in HT-29 human colonic carcinoma cells." Phytother Res. Sep;18(9):768-70.
Chang, H.M., and But, P. Pui-hay. Pharmacology and Applications of Chinese Materia Medica, Vol 1. Singapore: World Scientific.1986.
Chang R, 1996. Functional properties of edible mushrooms. Nutr Rev 54(11), S91-S93
Chilton, J. 1993. What are the health benefits of mushrooms? Let"s Live, Dec., pp. 24-29.
Jianzhe, Y., Xiaolan, M., Qiming, M., Yichen, Z., and Huaan, W., Icons of Medicinal Fungi from China. Science Press, Beijing.1987.
Jones, 1997. An ancient Chinese secret promotes longevity and endurance. Healthy & Natural Journal, vol. 3, issue 3, pp. 90-93.
Kim YS, Eo SK, Oh KW, Lee C, Han SS. Antiherpetic activities of acidic protein-bound polysacchride isolated from Ganoderma lucidum alone and in combinations with interferons. J Ethnopharmacol. 2000;72:451-458. Ko, H-H., H. Chi-Feng, J-P. Wang & C-N. Lin, 2008. "Antiinflammatory triterpenoids and steroids from Ganoderma lucidum and G. tsugae." Phytochemistry Volume 69, Issue 1, January, Pages 234-239. Lakshmi, B., T.A. Ajith, N. Sheena, N. Gunapalan & K.K. Janardhanan, 2003. "Antiperoxidative, anti-inflammatory, and antimutagenic activities of ethanol extract of the mycelium of Ganoderma lucidum occurring in South India." Teratog Carcinog Mutagen Suppl 1:85-97. Lam, F.F.Y., I.W.M. Ko, E.S.K. Ng, L.S. Tam, P.C. Leung & E.K.M. Li, 2008. "Analgesic and anti-arthritic effects of Lingzhi and San Miao San supplementation in a rat model of arthritis induced by Freund"s complete adjuvant." Journal of Ethnopharmacology In Press, Corrected Proof, Available online 30 July 2008
Law, David, 1996. Fungi as a platform for new medicine. Mushroom World, December, 1996. Lee JM, Kwon H, Jeong H, et al. Inhibition of lipid peroxidation and oxidative DNA damage by Ganoderma lucidum . Phytother Res. 2001;15:245-249. Li, E.K., L.S. Tam, C.K. Wong, W.C. Li, C.W. Lam, S. Wachtel-Galor, I.F. Benzie, Y.X. Bao, P.C. Leung & B. Tomlinson, 2007. "Safety and efficacy of Ganoderma lucidum (lingzhi) and San Miao San supplementation in patients with rheumatoid arthritis: a double-blind, randomized, placebo-controlled pilot trial." Arthritis Rheum. Oct 15;57(7):1143-50.
Liu, B., Bau, Y., Fungi Pharmacopoeia. Kiniko Press. 1980. Lin, J.M., C.C. Lin, H.F. Chiu, J.J. Yang & S.G. Lee, 1993. "Evaluation of the anti-inflammatory and liver-protective effects of Anoectochilus formosanus, Ganoderma lucidum and Gynostemma pentaphyllum in rats." Am J Chin Med. 21(1):59-69. Liu, Y.H., C.F. Tsai, M.C. Kao, Y.L. Lai & J.J. Tsai, 2003. "Effectiveness of Dp2 nasal therapy for Dp2- induced airway inflammation in mice: using oral Ganoderma lucidum as an immunomodulator." J Microbiol Immunol Infect. Dec;36(4):236-42.
Lu H, Kyo E, Uesaka T, Katoh O, Watanabe H. Prevention of development of N,N"-dimethylhydrazine-induced colon tumors by a water-soluble extract from cultured medium of Ganoderma lucidum (Rei-shi) mycelia in male ICR mice. Int J Mol Med. 2002;9:113-117.
Lu H, Uesaka T, Katoh O, Kyo E, Watanabe H. Prevention of the development of preneoplastic lesions, aberrant crypt foci, by a water-soluble extract from cultured medium of Ganoderma lucidum (Rei-shi) mycelia in male F344 rats. Oncol Rep. 2001;8:1341-1345.
McDougall, H. 1998. Detoxification. Veggie Life, March, pp 30 - 35.
Min BS, Nakamura N, Miyashiro H, Bae KW, Hattori M. Triterpenes from the spores of Ganoderma lucidum and their inhibitory activity against HIV-1 protease. Chem Pharm Bull (Tokyo). 1998;46:1607-1612.
Min BS, Gao JJ, Nakamura N, Hattori M. Triterpenes from the spores of Ganoderma lucidum and their cytotoxicity against meth-A and LLC tumor cells. Chem Pharm Bull (Tokyo). 2000;48:1026-1033. Mizuno, T. & B.K. Kim, 1996. "A Medicinal Mushroom, Ganoderma lucidum." Il-Yang Pharm Co., Seoul, Korea
Mohammed, Gina, 2010. Boost Your Immunity with Gourmet Mushrooms - Shiitake, Maitake and Reishi pack potent disease-fighting compounds. The Herb Companion August/September 2010
Oh KW, Lee CK, Kim YS, Eo SK, Han SS. Antiherpetic activities of acidic protein-bound polysacchride isolated from Ganoderma lucidum alone and in combinations with acyclovir and vidarabine. J Ethnopharmacol. 2000;72:221-227.
Shirota, M, 1996. What You Should Know About Medicinal Mushrooms. Explore! vol. 7, issue 2, pp. 48-52.
Smith, C. 1994. Gold medal herbs. Natural Health May/June, pp. 85-87
Smith, J,., Rowan, N., Sullivan, R. 2001. Medicinal mushrooms: their therapeutic properties and current medical usage with special emphasis on cancer treatments. Click Here for monograph.
Stanislaus, C., 1996. Ling zhi- medicine of kings. New Editions Health World, pp. 38-41.
Steinman, D., 1995. Potent protectors. Natural Health, Nov-Dec. pp. 92-95; 134-135. Stavinoha, W.B., J.T. Slama & S.T. Weintraub, 1996. "The anti-inflammatory activity of Ganoderma lucidum 6.1" pp. 193-6 in Ganoderma lucidum, A Medicinal Mushroom, Ganoderma lucidum Ganoderma, Polyporaceae and others. Oriental Tradition, Cultivation, Breeding, Chemistry, Biochemistry and Utilization of Ganoderma lucidum" ed. by T. Mizuno. Il-Yang Pharm Co. Stavinoha, W.B., S. Weintraub, T. Opham, A. Colorado, R. Opieda & J. Slama, 1990. "Study of the anti-inflammatory activity of Ganoderma lucidum." Proceedings from the Academic/Industry Conference (AIJC), August 18-20, Sapporo, Japan.Mizuno96 Su C, Shiao M, Wang C. Potentiation of ganodermic acid S on prostaglandin E(1)-induced cyclic AMP elevation in human platelets. Thromb Res. 2000;99:135-145.
Tang W, Gao Y, Chen G, et al. A Randomized, Double-Blind and Placebo-Controlled Study of a Ganoderma lucidum Polysaccharide Extract in Neurasthenia. J Med Food. 2005;8:53-58.
Yoon SY, Eo SK, Kim YS, Lee CK, Han SS. Antimicrobial activity of Ganoderma lucidum extract alone and in combination with some antibiotics. Arch Pharm Res. 1994;17:438-442. Ukai, S., T. Kiho, C. Hira, I. Kuruma and Y. Tanaka, 1983. "Polysaccharides in fungi. XIV. Anti-inflammatory effect of the polysaccharides from the fruitbodies of several fungi." Journal of Pharmacobiodynamics Dec; 6(12): 983-90.
Upton, R., et al. Reishi Mushroom (Ganoderma lucidum) Standards of Analysis, Quality Control, and Therapeutics. American Herbal Pharmacopoeia. p. 9. Sept. 2000. Wachtel-Galor, S., B. Tomlinson, I.F. Benzie, 2004. "Ganoderma lucidum ("Lingzhi"), a Chinese medicinal mushroom: biomarker responses in a controlled human supplementation study." Br J Nutr. Feb;91(2):263-9.
Weil, A. 1993. Boost immunity with mushrooms. Natural Health, May-June, pp. 12-16.
Wiley, C. 1991. The medicinal side of mushrooms. Vegetarian Times, March 1991.
Wang SY, Hsu ML, Hsu HC, et al. The anti-tumor effect of Ganoderma lucidum is mediated by cytokines released from activated macrophages and T lymphocytes. Int J Cancer. 1997;70:699-705.
Wang YY, Khoo KH, Chen ST, et al. Studies on the immuno-modulating and antitumor activities of Ganoderma lucidum (Reishi) polysaccharides: functional and proteomic analyses of a fucose-containing glycoprotein fraction responsible for the activities. Bioorg Med Chem. 2002;10:1057-1062.
Wicks SM, Tong R, Wang CZ, et al. Safety and tolerability of Ganoderma lucidum in healthy subjects: a double-blind randomized placebo-controlled trial. Am J Chin Med. 2007;35:407-414.
Willard T., Reishi Mushroom, Sylvan Press, p. 143-44. 1990.
Wu TS, Shi LS, Kuo SC. Cytotoxicity of Ganoderma lucidum triterpenes. J Nat Prod. 2001;64:1121-Van der Hem LG, van der Vliet JA, Bocken CF, et al. Ling Zhi-8: studies of a new immunomodulating agent. Transplantation. 1995;60:438-443.
Xie, Z., Huang, X., Lou, Z., Li, S., Zhou, L., Yuan, S., Yang, Z., Tang, Z., Dictionary of Traditional Chinese Medicine. The Commercial Press Ltd., Hong Kong.1988.
Zhang J, Tang Q, Zimmerman-Kordmann M, Reutter W, Fan H. Activation of B lymphocytes by GLIS, a bioactive proteoglycan from Ganoderma lucidum.Life Sci. 2002;71:623-638. Xi Bao Y, Kwok Wong C, Kwok Ming Li E, Shan Tam L, Chung Leung P, Bing Yin Y & Wai Kei Lam C., 2006. "Immunomodulatory effects of lingzhi and san-miao-san supplementation on patients with rheumatoid arthritis." Immunopharmacol Immunotoxicol. 28(2):197-200. Zhu, M., Q. Chang, L.K. Wond, F.S. Chong and R.C. Li, 1999. "Triterpene antioxidants from Ganoderma lucidum." Phytotherapy Research 13, 529-531.

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie