Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

062h Skľudnenie rozbúrenej hladiny - JIA WEI XIAO YAO WAN EAN: 8594064350628

062h Skľudnenie rozbúrenej hladiny - JIA WEI XIAO YAO WAN EAN: 8594064350628

horúčosť

Uvoľňuje čchi pečene QI ZHI; Doplňuje slezinu; Vyživuje krv XUE;Prečisťuje teplosť RE

15,96 €

16 € Zľava 0,04 €

Skladové číslo: 062h

Dostupnosť: Vypredané

Výrobca: Mediland s. r. o

Pôsobenie: Uvoľňuje čchi pečene QI ZHI; Doplňuje slezinu; Vyživuje krv XUE;Prečisťuje teplosť RE
Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako je: Pocit vnútornej podráždenosti;Citová;nevyrovnanosť, výkyvy nálady, tieseň;Predmenštruačný syndróm;Pocit večernej teploty, (herpes)
Popis: Zmes je určená pre liečbu emocionálnych a psychických porúch prejavujúcich sa rôznymi telesnými problémy. Tieto ťažkosti sú vyvolané predovšetkým nadmerným stresom a prepracovanosťou a často sú hodnotené západnými lekármi ako psychosomatické. Vhodná je aj na liečbu predmenštruačných ťažkostí, predovšetkým u žien, ktoré majú príznaky „vnútorného tepla" - začervenanú tvár, nočné potenie, začervenané oči, suché ústa, podráždenosť.
Rozbor bylín v zmesi: Jedná sa o modifikáciu základnej zmesi Xiao yao wan (Voľnosť slobodného pútnika – kód 061), ktorá byla doplnená o dve následovné byliny. Mu Dan Pi prečisťuje teplosť, ochladzuje a oživuje krv a odstraňuje blokádu. Zhi Zi prečisťuje teplosť, ochladzuje krv a odstraňuje podráždenosť. Cisárskou bylinou je Chai hu, ktorá silno spriechodňuje pečen a uvoľňuje stiesnenosť (viz Legendy písané bylinami). Ministri Dang Gui a Bai Shao spoločne vyživujú krv a zmäkčujú pečen, čím odstraňujú stagnáciu Qi v pečene. Mierne aromatická Dang Gui patrí medzi dôležité byliny v liečbe stiesnenosti pečennej Qi a nedostatočnosti krvi. Dvaja asistenti Bai Zhu a Fu Ling zpevňujú slezinu, a tým posilňujú jej transformačnú a transportnú funkciu. Zvyšný asistent Zhi Gan Cao posilňuje slezinu a spoločne s Bai Shao odstraňuje kŕčovité bolesti brucha. Poslíček Sheng jiang harmonizuje žalúdok a pôsobí preventívne proti rozvoju Qi Ni. Bo He, pokiaľ se používá v malých dávkách, posilňuje pôsobenie cisára v jeho zpriechodňovacej funkcii pečene a ochladzuje teplosť, ktorá se objavuje pri stagnácii Qi.
Dávkovánie: 3 x denne 4 tabletky. Deti od 3-12 rokov 3x denne 2 tabletky (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Účinok je možné pozorovať po 2 týždňoch užívania.
Upozornenie: Neodporúča sa užívať v dobe menštruácie, pretože u niektorých žien môže zvýrazniť či predĺžiť menštruačné krvácanie ( podľa svojho účinku "rozprúďuje stagnáciu" ).

TCM účinky: psychika
Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie