002h Chlad rannej hmly - YIN QIAO JIE DU WAN EAN: 8594064350024

002h Chlad rannej hmly - YIN QIAO JIE DU WAN EAN: 8594064350024

SKLADOM Pian

Nachladnutie a alergie Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)

14,69 €

14,99 € Zľava 0,30 €

Skladové číslo: 002h

Dostupnosť: Skladom
skladom: 1 ks

Výrobca: Mediland s. r. o

Uvoľňuje povrch; Vylučuje teplý vietor FENG RE; Vylučuje toxické teplo RE DU
Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako je: Chrípka ; Virózy; Horúčka s bolesťami v krku; Slnečná žihľavka; Akútne alergické stavy
Popis: Ide o najčastejšie užívanú zmes pri napadnutí vonkajším škodlivým vetrom, a to ako horúcim, tak aj chladným vetrom, prejavujúci sa týmito príznakmi: horúčka, smäd, potenie, bolesti hlavy, bolesti svalov po tele, bolesti, pálenie a svrbenie v krku, opuchnuté krčné mandle, ľahko nažltlá nádcha, pálenie v nose, kýchanie, event. kašeľ.
Rozbor bylín v zmesi:
Jin yin hua a Lian qiao sú 2 hlavné byliny v tejto zmesi, ktorých funkciou je ochladiť teplo a zmenšiť opuchy v krku, ktoré často sprevádzajú bolesti v krku. Rovnako majú aj antibakteriálne účinky, najmä pri napadnutí organizmu vonkajším chladom. Niu bang zi vylučuje teplý vietor z povrchu tela, zmenšuje opuchy mandlí a napomáha uvolňovať bolesti v krku, rovnako ako napomáha potením znižovať horúčku. Bo he ochladzuje teplo, najmä z oblasti krku a hlavy, vrátane tváre a očí, zmenšuje bolesti hlavy a v krku, vyvoláva potenie a tým znižuje horúčku. Jie geng naviguje energiu bylín smerom hore do pľúc a krku, napomáha tráveniu a posilňuje pľúca, ktoré riadia ochrannú energiu tela WEI QI a posilňuje tak prirodzenú obranyschopnosť. Dan zhu ye ochladzuje teplo a ukľudňuje psychické podráždenie pri chorobe, zmierňuje bolesti v krku a ústne afty. Jing jie a uvoľňuje povrch potením a vylučuje ako chladný vietor, tak aj teplý vietor z povrchu tela (viz Legendy písané bylinami). Dan Dou Chi tiež vylučuje ako chladný, tak aj teplý vietor, ukľudňuje podráždenie pri horúčke a chorobe. Fang Feng uvoľňuje povrch, vylučuje chladný vietor a zmenšuje bolesti svalov. Da Qing Ye ochladzuje teplo a uvoľňuje teplý toxín, najmä z oblasti krku a pľúc, vhodný pre epidemické ochorenia. Ju hua ochladzuje teplo a vylučuje teplý vietor, Huang Qin ochladzuje teplo a vylučuje oheň z horného ohniska, čím znižuje horúčku či bolesti v krku. Gan Cao harmonizuje účinok bylín v zmesi a pomáha usmerňovať energiu bylín tam, kde je jej potreba.
Dávkovánie: 3x denne 4 tabletky, deti od 3 do 12 rokov 2 tabletky denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu).
V prípade nádchy je vhodná kombinácia s bylinnou zmesou Vyvanutie dračej jaskyne (kód 007) a Šaolinový olej (kód 700), ktorá sa natiera podľa potreby pod nos.

TCM účinky: Angína, Bolesti hlavy pri nachladnutí, Bolesti v krku , Chrípka , Kašeľ akútny

Alternatívne produkty

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Táto stránka používa cookies. Viac info