Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

Coriolus Trúdnikovec pestrý EAN: 8594167650052

Coriolus Trúdnikovec pestrý EAN: 8594167650052

SKLADOM

Kráľovská huba - čínsky: Yun Zhi - japonsky: Kawaratake MycoMedica Coriolus extrakt je asi 20x koncentrovanější ako sušený prášok z húb, preto je jeho účinok efektivnější! Vysoko kvalitný veterinárny prípravok Coriolus, ktorý si starí Číňania cenili pre jeho vitalizujúce účinky na telo aj myseľ. Tradičná medicína verí v jeho podporné vlastnosti pri liečbe nádorových ochorení. Na týchto stránkach sa o účinkoch Coriolu príliš nedozviete. Hľadajte vo verejne dostupných zdrojoch. Prečo je 40% polysacharidov pri našem Coriolusu optimálna koncentrácia? Testované v nemeckom Agrolabu.

29,99 €

30,90 € Zľava 0,91 €

Skladové číslo: 8594167650052

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: MycoMedica

Obsah polysacharidov v extrakte MycoMedica Coriolus je minimálne 25% (250mg / g). yun zhi

Charakteristika z pohľadu čínskej medicíny (vzácne videá o účinkoch čínskych mediciálnych hubách uvidíte tu:) Rôzne chutné recepty nájdete tu.

teplota – mierne teplá
chuť – sladká
tropismus – slezina, srdce

Účinky podľa tradičnej čínskej medicíny: doplňuje slezinu, odvádza vlhkosť a transformuje, hlien, vyživuje srdce a ducha, doplňuje yin pečene a obličiek, ochladzuje horúčosť

Coriolus je podľa tradičnej čínskej medicíny výrazne doplňuje Qi sleziny, odvádza vlhko / hlien z organismu. Užívá sa preto u stavov únavy, u oslabeného trávenia, nafukovania, kašovitej stolici, nechutenstva, nevoľností…
Vďaka svojemu tropizmu k srdcu dokáže aj doplňovať krv srdca a tým ukludňovať ducha Shen, ktorý riadi psychiku a emócie celého tela. Coriolus možno teda použíť u stavov, ako je nespavosť, búšenie srdca, psychická únava, nesústredenosť, duševný nekľud, bledosť, závraty…

Pre svoju funkciu doplňovať yin pečene a obličiek a ochlazovať horko z nedostatočnosti sa užívá u závratov, padánie a šedivenie vlasov, nespavosti, hučanie v ušiach, slabosti či pobolievánie bedrách a kolenách, nočného potenia, návalov, rôzné menstruačné problémy…
Nejzásadnejší účinok Coriolusu je však podľa tradičnej čínskej medicíny v pomoci pri liečbe nádorových ochoreniach. Rakovina je z čínskeho pohľadu len nerovnováha organismu. Nádor je prejav (vrchol) hlbšieho problému (koreň). Pacienti sa rovnakými prejavmi (druhov nádoru) môžu mať rôzne príčiny (korene) problémov. Čínský lekár nelieči „rakovinu pŕs“ či „rakovinu prostaty“, ale hlbšiu příčinu problému. Tou hlbšiou príčinou bývá u rakoviny stagnácia krvi a stagnácia Qi (čchi) hlienu, ktorá upchává dráhy toku Qi a krvi.

Z etiologického hľadiska majú na vznik nádorového ochorenia vplyv najmä emócie (obmedzujú spriechodňovacie funkcie pečene a napomáhajú  tak vzniku blokád) a strava (vznik vlhkosti, hlienu a tepla z nevhodného stravovánia, ale napríklad aj z fajčenia či nadmerného pitia alkoholu). A samozřejme vplyv má i esencia získaná od predkov (dedičnosť). Výrazný je i terapeutický účinek Coriolusu u tvorby metastáz.

Coriolus - v preklade z angličtiny znamená chvost morky, a to pre svoj vzhľad. Rastie na odumierajúcich kmeňoch stromov v miernom podnebnom pásme Ázie a Severnej Ameriky. V Číně bol vysoko ceneným liečivom na císarskom dvore, a to hlavne pre jeho vitalizujúcí účinok – pôsobí ako na telo, tak na myseľ. Bola nazývána „tráva Ríše nebies“. V anglofonních oblastiach je zase známá pod menom Turkey tail, vďaka svomu tvaru pripomínajúcí chvost morky.

Coriolus obsahuje dve významné liečivé látky PSK (krestin) a PSP, ktoré majú výrazne pozitivny vplyv u nádorových ochoreniach.

Podľa tradičnej čínskej medicíny a súčasných výskumov pôsobí Coriolus priaznivo u stavov ako sú:

nádorové ochorenia – klinické štúdie poukazujú na významné protirakovinnové pôsobenie Coriolu, a to najmä u rakoviny žalúdku, pažeráku, hrubého čreva, pľúc, pŕs, maternicového krčku a u melanomu vedľajšie účinky chemoterapii a radioterapii - regeneruje organismus po chemoterapii či radioterapii, zmierňuje ich negativne vedľajšie účinky, posiľuje imunitný systém
herpes – pôsobí priaznivo u ochorení herpes simplex virus (opar)
chronický únavový syndrom – pôsobí blahodárne u únavových stavov rôznej etiológie
problémy s pečeňou – užívá sa u pečeňovej steatózy, vďaka komplexu polysacharidov dokáže regenerovať pečeňové bunky, pôsobí priaznivo u hepatitídy typu B
autoimunitných ochorení – priaznivo pôsobí u autoimunitnych problémov ako je reumatoidná artritída, diabetes, autoimunitný zápal štítnej žľazy, rostrúsená skleróza, vitiligo
EB viróza – má antivirové pôsobenie, preto sa užíva u stavov ako je EB viróza, pri alebo po mononukleóze.
Coriolus má silné detoxikačné a antioxidačné účinky na organismus
zvyšuje výkonnosť u športovcov
HIV – experimenty ukazujú pozitivne pôsobenie u ochoreniach HIV

Dávkovanie: pri zdravotných problémoch: 6 - 8 kapslí denne do zmiernenia problémov (je vhodné poradiť sa s lekárom či praktikom čínskej medicíny) pri preventivnom užívání: 2 - 4 kapsule denne (2 - 3 mesiace v roku) kapsule užívajte na lačno ( 20 minut pred jedlom či 30 minut po jedle), zapíjajte vodou alebo slabým čajom


Obsah balenia: 90 kapsúl á 250 mg extraktu

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a kojacie ženy. Neprekračujte doporučené denné dávkovánie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrin, kofein, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.
Informácie uvedené na tejto webovej stránke sú poskytované len pre informačné účely a nie sú určené k náhrade rád od kvalifikovaného lekára. Pre informacie o zdravotnom stave sa poraďte s lekárom.

P.S.: Pozor, toto nie je biomasa ako u veľa výrobcov čínskych húb - ale je to extrakt, ktorý obsahuje 20% polysacharidov, tzn. v jednej tablete je 100 mg polysacharidov.

Referencie, výskumy a ďaľšie zdroje k štúdiu:
Valíček, Pavel: Huby a ich liečivé účinky, Start, 2011
Powell, Martin: Medicinal Mushroom – A Clinical Guide, Mycology Press, 2010
Bensky, Dan: Chinese Herbal Medicine: Materia Medica, Eastland Pr., 1993
Ando, Vladimír: Farmakologie klasické čínské medicíny, Svítání, 2007
Valíček, Pavel: Léčivé rostliny Číny a Vietnamu1., 2., Start, 2009-10
Hobbs, Christopher: Medicinal Mushrooms, Botanica Press, 2002
Stengler, Mark: The Health Benefits of Medicinal Mushrooms, Basic Health Publications, 2005
Dharmananda, S., 1988. Medicinal Mushrooms. Bestways Magazine, July, pp. 54-58.
Dong Y, Kwan CY, ChenZN, Yang MMP. Antitumor effects of a refined polysaccharide peptide fraction isolated from Coriolus versicolor: in vitro and in vivo studies. Research communication in Molecular Pathology and Pharmacology 1996, 92(2): 140-148.
Fisher M, Yang LX. Anticancer effects and mechanisms of polysaccharide-K (PSK): implications of cancer immunotherapy. Anticancer Res . 2002;22:1737–54.
Fujui, T.et al. Effect of PSK on prohibited immunity of splenectomized mice. Anticancer Res 1987 Jul-Aug; 7(48):845-8.
Hobbs, C., Medicinal Mushrooms, Botanica Press,1995.
Hobbs, C. 1997. Overcoming Chronic Fatigue (Traditional remedies for a modern disease). Veggie Life, Jan. Vol 5: #5, pp. 56-59.
Hotta, et al.,U.S. Patent #4,271,151.1981.
Chang R, 1996. Functional properties of edible mushrooms. Nutr Rev 54(11), S91-S93
Chilton, J. 1993. What are the health benefits of mushrooms? Let's Live, Dec., pp. 24-29.
Chu KK, Ho SS, Chow AH. Coriolus versicolor : a medicinal mushroom with promising immunotherapeutic values. J Clin Pharmacol . 2002;42:976–84.
Jian X, Huang L, Zhou Y, et al. Subchronic toxicity test of polysaccharopeptide of Yun Zhi (PSP). In: Yang QY (ed), International Symposium on Traditional Chinese Medicine and Cancer: Development and Clinical Validation—Advances Research in PSP . Hong Kong Association for Health Care Ltd; 1999:272–284.
Jin TY. Toxicological research on Yun Zhi polysaccharopeptide (PSP). In: Yan QY (ed), International Symposium on Traditional Chinese Medicine and Cancer: Development and Clinical Validation—Advances Research in PSP . Hong Kong Association for Health Care Ltd; 1999:76–79.
Iino Y, Yokoe T, Maemura M, et al. Immunochemotherapies versus chemotherapy as adjuvant treatment after curative resection of operable breast cancer. Anticancer Res . 1995;15:2907–2912.
Jones, 1997. An ancient Chinese secret promotes longevity and endurance. Healthy & Natural Journal, vol. 3, issue 3, pp. 90-93.
Kanoh, T., et al., Enhancement of the antitumor effect by the concurrent use of a monoclonal antibody and the protein-bound polysaccharide PSK in mice bearing a human cancer cell line. In Vivo 1994 Mar-Apr; 8(2): 241-5.
Kobayashi, H., et al., Antimetastatic effects of PSK (Krestin), a protein-bound polysaccharide obtained from basidiomycetes: an overview. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 1995 Apr-May; 4(3):275-81.
Kobayashi, H., et al., PSK as a chemopreventative agent. Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 1993 May-Jun; 2(3):271-6.
Law, David, 1996. Fungi as a platform for new medicine. Mushroom World, December, 1996.
Li SM, Xu LZ. A study of anti-cancer effects of PSP and PSK on human tumor cell lines in vitro. Acta Acad. Med., Shanghai, 1987, 14: 23-24.
Li SY, Wang JF. Immunomodulating actions of PSP. In: Recent Advances in Cancer, published by Cancer Research Group, CUHK, 1989: 45-56.
Li XY, Wang JF, Zhu PP, Ge JB, Yang SX. Immune enhancement of a polysaccharides peptides isolated from Coriolus versicolor. Acta Pharm. Sinica 1990, 11: 542-45.
Liu, B., Bau, Y., Fungi Pharmacopoeia. Kiniko Press, 1980.
Liu TF, Xue WC. Clinical implication of PSP in oncology. In: Recent Advances in Cancer, published by Cancer Research Group, CUHK, 1989: 57-62.
Liu WK, Ng TB, Sze SF, Tsui KW. Activation of peritoneal macrophages by polysaccharopeptide from the mushroom, Coriolus versicolor. Immunopharmacology 1993; 26: 139-146.
McDougall, H. 1998. Detoxification. Veggie Life, March, pp 30 - 35.
Mitomi T, Tsuchiya S, Iijima N, et al. Randomized, controlled study on adjuvant immunochemotherapy with PSK in curatively resected colorectal cancer. The Cooperative Study Group of Surgical Adjuvant Immunochemotherapy for Cancer of Colon and Rectum (Kanagawa). Dis Colon Rectum . 1992;35:123–130.
Mohammed, Gina, 2010. Boost Your Immunity with Gourmet Mushrooms - Shiitake, Maitake and Reishi pack potent disease-fighting compounds. The Herb Companion August/September 2010
Morimoto T, Ogawa M, Orita K, et al. Postoperative adjuvant randomised trial comparing chemo-endocrine therapy, chemotherapy and immunotherapy for patients with stage II breast cancer: 5-year results from the Nishinihon Cooperative Study Group of Adjuvant Chemo-endocrine Therapy for Breast Cancer (ACETBC) of Japan. Eur J Cancer . 1996;32A:235–242.
Nakazato H, Koike A, Saji S, et al. Efficacy of immunochemotherapy as adjuvant treatment after curative resection of gastric cancer. Study Group of Immunochemotherapy with PSK for Gastric Cancer. Lancet . 1994;343:1122–1126.
Ooi, V.E., Liu, F., Immuno-modulation and anti-cancer activity of polysaccharide-protein complexes. Curr Med Chem 2000 Jul;7(7):715-29.
Rotolo G. The effectiveness of Coriolus versicolor in the treatment of secondary phenomena associated with HIV. Paper presented at: the 10th International Congress of Mucosal Immunology; June 27-July 1, 1999; Amsterdam, the Netherlands. Poster 8.4.
Shiu WCT, Leung TWT, Tao M. A clinical study of PSP on peripheral blood counts during chemotherapy. Phytotherapy Res. 1992, 6: 217.
Shirota, M, 1996. What You Should Know About Medicinal Mushrooms. Explore! vol. 7, issue 2, pp. 48-52.
Smith, C. 1994. Gold medal herbs. Natural Health May/June, pp. 85-87
Smith, J,., Rowan, N., Sullivan, R. 2001. Medicinal mushrooms: their therapeutic properties and current medical usage with special emphasis on cancer treatments. Click Here for monograph.
Steinman, D., 1995. Potent protectors. Natural Health, Nov-Dec. pp. 92-95; 134-135.
Sun ZY, et al. The preliminary appraisal of polysaccharide peptide (PSP) in malignant and non-malignant diseases. Shanghai Medical University
Toi M, Hattori T, Akagi M, et al. Randomized adjuvant trial to evaluate the addition of tamoxifen and PSK to chemotherapy in patients with primary breast cancer. 5-year results from the Nishi-Nippon Group of the Adjuvant Chemoendocrine Therapy for Breast Cancer Organization. Cancer . 1992;70:2475–2483.
Torisu M, Hayashi Y, Ishimitsu T, et al. Significant prolongation of disease-free period gained by oral polysaccharide K (PSK) administration after curative surgical operation of colorectal cancer. Cancer ImmunolImmunother . 1990;31:261–268.
Tsang KW, Lam CL, Yan C, et al. Coriolus versicolor polysaccharide peptide slows progression of advanced non-small cell lung cancer. Respir Med . 2003;97:618–24.
Tsukagoshi, S., et al., Krestin (PSK) Cancer Treat Rev 1984 Jun; 11(2):131-55.
Weil, A. 1993. Boost immunity with mushrooms. Natural Health, May-June, pp. 12-16.
Wiley, C. 1991. The medicinal side of mushrooms. Vegetarian Times, March 1991.
Yang QY, Yong SC, Yang XT. The physio-chemical characteristics of the polysaccharide-peptide (PSP) of Coriolus versicolor (Yun Zhi). In: Report on the polysaccharide-peptide (PSP) of Coriolus versicolor. 1987: pp1-6. Landford. China.
Yang MMP, Chen ZN, Kwok JSL. The anti-tumor effect of a small polypeptide from coriolus versicolor. American J. Chinese Med. 1992, 20: 221-232.
Xue WC, Liu TF. Clinical experience in the use of PSP. Cancer Hospital, Shanghai Medical University.
Yang QY, Yan P. Isolation of the polysaccharide components of PSP. J. Shanghai Teach. Univ. (Natural Sciences Ed) 1986; 4: 36.
Zhou JX, Li XY, Shen XL. The anti-tumor and immunomodulating activity of PSP in mice. J. Shanghai Teach. Univ. (Natural Sciences Ed.) 1988, 3:72
Zhou JX, Shen XL, Shen ZM, Li XY. Antitumor effect of polysaccharide peptide of Coriolus versicolor (PSP) and its mechanism. Department of Pharmacology, Shanghai Institute of Materia Medica, Chinese Academy of Science, Shanghai, China

 

KS: mononukleóza

TCM účinky: Bolesti chrbta , Bolesti žalúdku, Crohnova choroba , Imunita , Nádorové ochorenia, Nadúvanie - nafukovanie, Nepokoj , Nespavosť , Nevýkonnosť, Šumenie v ušiach , Únava , Úzkosť , Zvonenie v ušiach, psychika, Crohnova choroba, herpes
z pohľadu TCM: horúčosť, nadbytok, hlien, toxín
Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie