063w Súznenie kúzelnej premeny - Chai Hu Shu Gan Wan- Auranti Form 8714818232561

063w Súznenie kúzelnej premeny - Chai Hu Shu Gan Wan- Auranti Form 8714818232561

hlien Wan

Uvoľňuje Qi pečene, upravuje obeh Qi a krvi, utišuje bolesť, uvoľňuje stres, harmonizuje emócie

7,65 €

8 € Zľava 0,35 €

Skladové číslo: 8714818232561

Dostupnosť: Skladom
skladom: 24 ks

Výrobca: Green Nature

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako je: Premenštruačný syndróm, bolestivá či nepravidelná menštruácia, cysty a fibromy v prsníkoch, zápal prsníkov, zápal žalúdka, žalúdočné vredy, zápal pečene, chladová alergia 

Popis: Jedna z najznámejších harmonizačných bylinných čínskych zmesí, ktorá upravuje nerovnováhu medzi dráhou pečene na jednej strane a dráhou sleziny a žalúdka na strane druhej. Tato dysbalancia sa objavuje zvlášť u žien a je spôsobená emočnými blokádami a stresom, ktoré spôsobujú stagnáciu energie pečene Qi, ktorá utláča dráhu sleziny a žalúdka. Vedie v praxi k rôznym tráviacim problémom, menštruačným problémom a pocitu studených končatín (vďaka blokáde energie Qi).

K najčastejším príznakom patrí pocit tlaku na hrudi (tzv. knedľa v krku), bolesti v podrebrí, napätie a bolesť brucha, striedanie zácpy a hnačky,, nafúknutie, zhoršené trávenie, časté grganie, celková stiesnenosť či podráždenosť, bolestivá či nepravidelná menštruácia, premenštruačný syndróm a studené končatiny (ruky aj nohy).

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskymi bylinami sú Chai Hu, ktorá mocne uvoľňuje a spriechodňuje zablokovanú energii pečene Qi a harmonizuje slezinu a žalúdok tým, že zmäkčuje pečeň, čo následne vedie i k prekrveniu končatín a Bai Shao, ktoré vyživuje krv a ochladzuje horúčosť. Ministerskými bylinami potom je Chuan Xiong, ktorý rozprúďuje krv a energii Qi a zlepšuje krvný obeh, upravuje menštruáciu a uvoľňuje menštruačné bolesti. Xiang Fu uvoľňuje zablokovanú Qi pečene, harmonizuje tráviace funkcie a upravuje menštruáciu, Zhi Ke rozbíja stagnujúcu energii Qi v strednom ohnisku a odstraňuje stagnáciu potravy. Asistent Chen Pi reguluje energiu Qi a harmonizuje stredné ohnisko. Poslíček Gan Cao harmonizuje pôsobenie ostatných bylín v zmesi.
Dávkovanie: Dospelí 8 guličiek 3 x denne 15 minút po jedle zapiť vodou -  (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity potiaží dávku 2 – 3 x vyššiu).
Upozornenie: Neodporúča sa užívať v dobe menštruácie, pretože u niektorých žien môže zvýrazniť či predĺžiť menštruačné krvácanie (podľa svojho účinku "rozprúďujúcu stagnáciu").

TCM účinky: Bolesti pri menštruácii - bolestivá menštruácia, Predmenštruačný syndróm
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Súkromie - potvrdenie

Táto stránka používa cookies. Viac info