Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

152w Tygrí prameň - ZHONG YI QI WAN - Middle Form 8714818208603

152w Tygrí prameň - ZHONG YI QI WAN - Middle Form 8714818208603

doplňuje energiu QI, posilňuje, vyživuje Pian

Doplňuje čchi Qi stredního ohniska, zdvíha klesnutý YANG

7,95 €

8,50 € Zľava 0,55 €

Skladové číslo: 152w

Dostupnosť: Skladom

Výrobca: Green Nature

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí u stavov ako je napr.: Extrémne vyčerpanie a únava (napr. po športe), prepad konečníku či maternice, chronická hnačka, postupné ubúdanie až strata menštruácie

Popis: Klasická bylinná zmes, ktorá je určená pre stavy nedostatočnosti QI sleziny a žalúdku, ktoré vedú k oslabeniu a poklesu YANG. Podľa čínskej medicíny stredné ohnisko (slezina a žalúdok) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krv. V prípade oslabenej funkcie týchto orgánov dochádza k nedostatočnej tvorbe energie QI a krvi a k poklesu YANG. To všetko sa potom prejavuje celkovou slabosťou, ktorá je spôsobená buď vrodenou slabou konštitúciou alebo nasleduje po dlhodobej chorobe. Táto slabosť sa manifestuje v 3 rôznych polohách: 1. poklesom a výhrezom konečníka, maternice, močového mechúra a hemoroidom. 2. chronickým hnačkám (bez bakteriálneho nálezu) či riedkou stolicou s nestrávenými zbytkami. 3. anémií u žien, ktoré majú špinenie pri menzese, či ktoré majú častú menštruáciu. K ďalším príznakom oslabenej QI sleziny patrí chronická únava, zimomravosť, bledá tvár a koža, studené ruky a nohy a celkový nedostatok energie, potrebný k základným funkciám ľudského tela ako je rozprávanie či pohyb. Tigrí prameň je vhodný aj pre športovcov, ktorý potrebujú ku svojim výkonom „fyziologický doping“, pretože prirodzeným spôsobom zvyšuje energetické schopnosti organizmu.

Rozbor patentnej medicíny z pohľadu tradičnej čínskej medicíny: Cisárska bylina Huang Qi veľmi silno doplňuje Qi a zdvíha YANG sleziny a žalúdku. Ministri Dang Shen, Bai Zhu a Zhi Gan Cao posilňujú Qi sleziny. Prvý asistent Dang Gui doplňuje Qi a vyživuje krv. Spoločne s bylinami doplňujúcimi Qi (obzvlášť potom s cisárom) posilňuje Qi, a tým súčasne oživuje krv. Druhý asistent Chen Pi reguluje Qi. Jeho funkcia v tejto zmesi je dvojnásobná: 1. zlepšuje trávenie spolu s bylinami doplňujúcimi Qi, ktoré sú dosť mastné a sladké a súčasne posilňuje ich pôsobenie 2. jeho vlastné funkcie regulujúce Qi podporuje účinok zmesi na zdvihnutie zníženého YANG. Poslíček Sheng Ma a Chai Hu pomáhajú zvýšiť znížený YANG, a to predovšetkým v spolupráci s cisárskou bylinou.

Dávkovanie: 8 piluliek - guličiek  3 x denne, deti 3-12 rokov polovičnú dávku 3x denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu).
Upozornenie: Táto zmes je zahrievajúca, preto sa nesmie užívať v prípade tepla či ohňa z nadbytku (napr. červená tvári, teplokrvnosť, vysoký tlak, podráždenosť, výbušnosť, apod.). Vhodnosť nasadenia je v týchto prípadoch nutné citlivo zvážiť či konzultovať s terapeutom tradičnej čínskej medicíny.

Balenie:200 guličiek po 0,18 g = 36 g v balení (obsah bylín v guličkách je v maximálnej koncentrácii)

TCM účinky: bolestivá menštruácia, chronické zápaly v podbrúšku, chronická endometrióza,, polycystické vaječníky, potiaže v prechode, Maternicové krvácanie - pretrvávajúce, Menopauza , Migréna, Nechutenstvo - nechuť, Prepracovanosť , Únava , Závraty , Znížený krvný tlak

Alternatívne produkty

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie