152p BU ZHONG YI QI PIAN Tygrí prameň - Middle Form - 8714818235746

152p BU ZHONG YI QI PIAN Tygrí prameň - Middle Form - 8714818235746

SKLADOM doplňuje energiu QI, posilňuje, vyživuje

Doplňuje čchi Qi stredního ohniska, zdvíha klesnutý YANG.

268 Kč

Skladové číslo: 8714818235746

Dostupnost: Skladom
skladem: 23 ks

Výrobce: Green Nature

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí u stavov ako je napr.: Extrémne vyčerpanie a únava (napr. po športe), prepadnutie konečníku či maternice, chronická hnačka, postupné ubúdanie až strata menštruácie

Popis: Klasická bylinná zmes, ktorá je určená pre stavy nedostatočnosti QI sleziny a žalúdku, ktoré vedú k oslabeniu a poklesu YANG. Podľa čínskej medicíny stredné ohnisko (slezina a žalúdok) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krv. V prípade oslabenej funkcie týchto orgánov dochádza k nedostatočnej tvorbe energie QI a krvi a k poklesu YANG. To všetko sa potom prejavuje celkovou slabosťou, ktorá je spôsobená buď vrodenou slabou konštitúciou alebo nasleduje po dlhodobej chorobe. Táto slabosť sa manifestuje v 3 rôznych polohách:

1. poklesom a výhrezom konečníka, maternice, močového mechúra a hemoroidom.

2. chronickým hnačkám (bez bakteriálneho nálezu) či riedkou stolicou s nestrávenými zbytkami.

3. anémií u žien, ktoré majú špinenie pri menzese, či ktoré majú častú menštruáciu. K ďalším príznakom oslabenej QI sleziny patrí chronická únava, zimomravosť, bledá tvár a koža, studené ruky a nohy a celkový nedostatok energie, potrebný k základným funkciám ľudského tela ako je rozprávanie či pohyb. Tigrí prameň je vhodný aj pre športovcov, ktorý potrebujú ku svojim výkonom „fyziologický doping“, pretože prirodzeným spôsobom zvyšuje energetické schopnosti organizmu.

Rozbor patentnej medicíny z pohľadu tradičnej čínskej medicíny: Cisárska bylina Huang Qi veľmi silno doplňuje Qi a zdvíha YANG sleziny a žalúdku. Ministri Dang Shen, Bai Zhu a Zhi Gan Cao posilňujú Qi sleziny. Prvý asistent Dang Gui doplňuje Qi a vyživuje krv. Spoločne s bylinami doplňujúcimi Qi (obzvlášť potom s cisárom) posilňuje Qi, a tým súčasne oživuje krv. Druhý asistent Chen Pi reguluje Qi. Jeho funkcia v tejto zmesi je dvojnásobná:

1. zlepšuje trávenie spolu s bylinami doplňujúcimi Qi, ktoré sú dosť mastné a sladké a súčasne posilňuje ich pôsobenie 2. jeho vlastné funkcie regulujúce Qi podporuje účinok zmesi na zdvihnutie zníženého YANG. Poslíček Sheng Ma a Chai Hu pomáhajú zvýšiť znížený YANG, a to predovšetkým v spolupráci s cisárskou bylinou.

Dávkovanie: 2 tablety 3 x denne 15 minút po jedle, deti 3-12 rokov polovičnú dávku 3 x denne (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3 x vyššiu).
Upozornenie: Táto zmes je zahrievajúca, preto sa nesmie užívať v prípade tepla či ohňa z nadbytku (napr. červená tvári, teplokrvnosť, vysoký tlak, podráždenosť, výbušnosť, apod.). Vhodnosť nasadenia je v týchto prípadoch nutné citlivo zvážiť či konzultovať s terapeutom tradičnej čínskej medicíny.

Balenie:0,6 g x 60 tabliet = 36 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej  koncentrácii)

TCM účinky: Crohnova choroba , Hnačky, Menopauza , Nepravidelná menštruácia (predčasná či oneskorená), slabá menštruácia s predĺženým, Únava , Krčové žily
z pohľadu TCM: nedostatok, blokáda, stagnácia Qi
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info