003h Krehkosť zvinutého lístku - SANG JU YIN WAN

003h Krehkosť zvinutého lístku - SANG JU YIN WAN

SKLADOM horúčosť vietor

Uvoľňuje teplý vietor z horného ohniska FENG RE, uľahčuje obeh Qi z pľúc, utišuje kaseľ.Vyberte si

351 Kč

Skladové číslo: 003h

Dostupnost: Skladom
skladem: 9 ks

Výrobce: Mediland s. r. o

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí u stavov ako sú :

Virózy,Chrípka, bolesti v krku, Zápal spojiviek

Popis: Táto zmes je podobná bylinnej zmesi Chlad rannej hmly (kód 002), od ktorej sa líši v 3 aspektoch: pôsobí veľmi mierne a jemne, takže je priamo šitá na mieru malým deťom. Je možné ju súčasne použiť aj na zápaly spojiviek (ako infekčné, tak alergické), ktoré sa prejavujú zalepením očí, pálením, slzením či ranným zalepenými očí. Utlmuje aj suchý kašeľ v začiatkoch nachladnutia. Je možné rovnako použiť pri náhlej strate hlasu či chrapote, vzniknutým pri viróze. Pri pretrvávajúcom suchom štekavom kašli, je však treba vyhľadať lekára k vylúčeniu nebezpečného zápalu hrtanu.

Rozbor patentnej medicíny z pohľadu tradičnej čínskej medicíny: Cisárske byliny Sang Ye a Ju Hua rozptyľujú teplý vietor a prejasňujú zrak. Sang Ye okrem toho prečisťuje pľúca a zastavuje kašeľ, zatiaľ čo Ju Hua prečisťuje teplosť v hornom ohnisku. Prví dvaja ministri Lian Qiao a Bo He posilňujú rozptylovaciu funkciu zmesi. Druhí dvaja ministri Jie Geng a Xing Ren svojim zostupným pôsobením pomáhajú cisárom napraviť kolobeh Qi pľúc, a tým zastaviť kašeľ. Asistent Lu Gen prečisťuje teplosť a rodí tekutiny, a tým zastavuje smäd a pocit suchosti v krku (viz Legendy písané bylinami). Poslíček Zhi Gan Cao prečisťuje teplosť a harmonizuje pôsobenie ostatných bylín v zmesi.

Dávkovanie: 4 tabletky 3x denne, deti od 3 do 12 rokov 3x denne 2 tabletky (v Číne používajú v prípade potreby a intenzity ťažkostí dávku 2 - 3x vyššiu). Vhodné zapiť tabletky väčším množstvom slabého zeleného čaju pre zvýšení nástupu účinku. Zlepšenie nastáva do 2 dní.

Balenie: 100 tabliet / 30 g (obsah bylín v tabletkách je v maximálnej možnej koncentrácii 1:5)
 

TCM účinky: Akútny zápal spojiviek, Alergia akútna, Bolesti v krku , Chrípka , Virózy , Zápal spojiviek
z pohľadu TCM: horúčosť, nadbytok, hlien, toxín

Alternativní produkty

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info