Z technických príčin dočasne pozastavujeme možnosť objednať naše produkty do 22. 4. 2024.

Panel používateľa

uzivanie bylin

uzitie bylin

Tradičná čínska medicína
A. Ochrana zdravia v čínskej medicíne
B. Príprava rastlinných odvarov
C. Liečba spôsobov čínskej medicíny
D. Informácie o tom, ako nakupovať čínske lieky
E. Informácie o užívaní čínskych liekov
F. Informácie o toxických / silných čínskych liečivách z rastlinných rastlín

A. Ochrana zdravia v čínskej medicíne
Podľa teórií čínskej medicíny znamená zachovanie zdravia zachovanie vlastného tela, aby sa udržalo dobré zdravie, predchádzalo chorobám a predlžovala sa dĺžka života. Kľúčovou koncepciou ochrany zdravia v čínskej medicíne je "Predchádzať chorobe pred jej výskytom". Ak chceme zachovať zdravie podľa teórií čínskej medicíny, mali by sme dodržiavať tieto odporúčania:

Prispôsobte sa prírodným zákonom

Napríklad, aby sa prispôsobili teplému a vlhkému prostrediu Hongkongu, mnohí ľudia v Hongkongu majú zvyk piť bylinný čaj, ktorý by odstránil teplo a odstránil vlhkosť. Mali by sme tiež zabrániť zimovaniu v zime a príliš horúce v lete. Týmto spôsobom sa môžeme prispôsobiť sezónnym zmenám, aby sme zabránili ochoreniu.

Pravidelne vykonávať cvičenia

Vhodné a nepretržité fyzické cvičenia môžu posilniť konštitúciu ľudského tela, regulovať vitalitu ľudskej bytosti a zlepšiť telesné a duševné zdravie tela. Jeden by mohol vybrať typy cvičení podľa fyzickej kondície a záujmu, napr. Tradičné cvičenia čínskej medicíny ako napríklad Taijiquan, Baduanjin atď.

Udržiavať zdravú výživu

Je potrebné dbať na hygienu potravín, napr. Jedlo by malo byť pred varením umývané, pokazené potraviny by sa nemali jesť. Treba si tiež uvedomiť, že rôzne druhy potravín by sa mali zdržiavať za rôznych podmienok, napr. Zároveň by ste mali udržiavať vyváženú stravu, mali pravidelné množstvo potravín v riadnom čase. Malo by sa vyhnúť liek v konkrétnych potravinách, napr. Jesť príliš veľa surového a studeného jedla by zhoršilo funkciu sleziny a žalúdka.

Tranquilizujte mysl

Jeden by sa mal vyhnúť tomu, aby bol emočne nestabilný a učiť sa regulovať emocionálne, napr. Počúvať ľahkú hudbu a udržiavať optimistický postoj, ktorý by mohol upokojiť svoju myseľ.

Udržiavať zdravý sexuálny život

Jeden by mal udržiavať zdravý sexuálny život, aby sa zabránilo nadmernej konzumácii esencií obličiek, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu zdravia a predčasnej senilite.

Posilniť odolnosť tela voči chorobám

Liečivá na ochranu jedla by mohli posilniť odolnosť tela voči chorobám, napr. Konzumácia polievky so zeleným fazulom v lete môže zabrániť tepelnému nárazu a pitie polievky s baraninou v zime môže pomôcť udržať chlad. Starší ľudia, ľudia, ktorí sa zotavili z vážneho ochorenia a ženy po pôrode, by mohli mať nejaké tonické čínske lieky, aby posilnili telo a predchádzali chorobám. Dalo by sa tiež posilniť odolnosť tela voči ochoreniam masážou, napr. By sa mohlo zmierniť únavu očí a chrániť zrak masážnymi akupunktami okolo očí.

Človek by sa mal držať ďalej od zdrojov chorôb, napr. By sa mal počas vrcholnej sezóny ochladiť ísť na niektoré preplnené a znečistené miesta. Dalo by sa tiež zobrať niektoré čínske lieky na prevenciu infekčných ochorení, napr. Ochorenie za studena sa môže zabrániť prijatím určitých typov čínskych liekov.
(Zdroj: divízia čínskej medicíny oddelenia zdravotníctva)

B. Príprava rastlinných odvarov
Pri príprave bylinných odvarov by sa mala použiť vhodná nádoba a vhodná metóda, inak bude ovplyvnený terapeutický účinok odvarov. Tu je niekoľko užitočných informácií o príprave bylinných odvariek:

Kontajnery na prípravu bylinných odvariek

Na prípravu bylinných odvarov by sa mali vybrať keramické nádoby (napr. Keramický hrniec, hrnček na smaltovanie, porcelán, hlinený hrniec atď.). Dekorácie s dobrou kvalitou je možné vyrobiť s keramickými obalmi, pretože keramika je tepelne stabilná a teplo sa dá rovnomerne a dobre zachovať v nádobách. Na prípravu rastlinných odvarov by sa však nemali používať železné kontajnery (napr. Železná hrnca, titánový hrniec atď.)

Hrniec na prípravu bylinných odvarov by sa mal dôkladne umyť

Hrniec na prípravu bylinných odvarov by sa mal dôkladne umyť po použití. To má zabrániť tomu, aby zvyšok zasahoval do nových čínskych rastlinných liekov, ktoré majú byť odobraté, čo má za následok zmeny terapeutických účinkov odvarov.

Prípravné postupy

Najprv namočte čínske bylinné lieky vo vode asi 30 minút, potom pridajte do vody na úroveň asi 2-3 cm nad liekom, potom varte lieky vo vode cez silné teplo. Keď voda vrie, posuňte na mierne teplo a duste ďalších 30-45 minút. Liečte lieky 2-3 krát počas odvápňovania. Naplňte odvar, keď je pripravený odvar. Dávka pre dospelých je asi 250 ml (čo zodpovedá 80% kapacity normálnej ryžovej misky); dávka pre deti je približne 150 ml (čo zodpovedá polovici kapacity bežnej ryžovej misy.).
Tu je niekoľko tipov na prípravu bylinných odvariek:

Jeden by mal dodržiavať pokyny praktizujúcich čínskej medicíny pri príprave niektorých čínskych rastlinných liekov, ktoré vyžadujú špeciálny čas varenia, napr. Tonické bylinné lieky by mali byť dusené ďalších 40-60 minút po varení.
Niektoré čínske rastlinné lieky vyžadujú špeciálne prípravné postupy, preto je potrebné postupovať podľa pokynov praktizujúcich čínskej medicíny, napr. Niektoré čínske bylinné lieky musia byť varené najprv a ďalšie čínske bylinné lieky môžu byť pridané až po odvaru varí asi 15 minút; zatiaľ čo niektoré čínske lieky by sa mali pridať neskôr, keď sa pripraví odvar iných čínskych rastlinných liekov, tj asi 5 minút pred tým, než bude pripravený odvar.
Dávka čínskych rastlinných liekov môže byť raz alebo dvakrát odobratá. Pri druhom odvaru sa lieky nemusia namočiť vo vode a podľa toho by sa malo pridať menej vody na varenie.
Ak sú čínske rastlinné lieky prepečené, účinné zložky sa odparujú. Zníži terapeutický účinok liekov, ktoré už nebudú vhodné na konzumáciu.
Vyhorené čínske rastlinné lieky by sa nemali znovu odchyľovať, pretože bol stratený alebo zmenený jej terapeutický účinok.
(Zdroj: divízia čínskej medicíny oddelenia zdravotníctva)

C. Liečebné spôsoby čínskej medicíny
Existuje veľa spôsobov liečby v čínskej medicíne, niektoré z bežných spôsobov liečby sú uvedené nasledovne:

Čínske lieky

Čínske lieky možno rozdeliť na lieky na interné a externé použitie. Čínske lieky na vnútorné použitie majú rôzne formy dávok, ako sú odvar, granule, tablety, orálne zmesi, pilulky atď. Čínske lieky na vonkajšie použitie majú tiež rôzne formy dávok, napr. Omietku, masť, čapíky, tekuté prípravky atď.

Akupunktúrna moxibúzia

Podľa teórií čínskej medicíny sa terapia akupunktúra-moxibuscia vzťahuje na stimuláciu špecifických akupunktúr na telo na reguláciu zdravia a liečenie chorôb. Akupunktúra-moxibustion terapia zahŕňa akupunktúru a moxibustion. V akupunktúre sa používajú špeciálne ihly na stimuláciu rôznych akupunktúr na liečbu niektorých chorôb, napr. Rôzne druhy bolestivých stavov, ako je bolesť hlavy, bolesť zubov atď. A alergické ochorenia, ako je astma, ekzém atď. V moxibusciách sú akupuncie stimulované teplom Zaplynovací. Často sa používa pri bolesti spôsobenej chladom typu nedostatku.

Masáž

Čínska medicína si najskôr vyberie vhodnú oblasť na liečbu podľa stavu pacienta a potom uplatňuje rôzne masážne manipulácie v oblasti, aby uvoľnila svaly a šľachy, aktivovala kanály, podporila miestny krvný obeh a regulovala vitalitu tak, aby ochrániť zdravie a liečiť choroby. Masáž sa často uplatňuje na rôzne druhy bolestivých stavov, napr. Výron, vnútorné a detské choroby atď.

Manuálna terapia

Manuálna terapia je jedným z liečebných modalít v ortopédii a traumatológii čínskej medicíny. Mohlo by podporiť krvný obeh, potlačiť opuch, zmierniť bolesť, zmierniť svalové kŕče a fixovať zlomeninu kostí atď. Manuálna terapia sa preto často používa pri liečbe lokálnych zranení, napr. Zlomeniny, dislokácie, poškodenia svalov a šliach atď.
(Zdroj: divízia čínskej medicíny oddelenia zdravotníctva)

D. Informácie o tom, ako nakupovať čínske lieky
Jeden by mal venovať pozornosť nasledujúcim bodom pred nákupom čínskych liekov a mal by sa obrátiť na praktického lekára čínskej medicíny, ak má nejaký dotaz. Nespravodlivo nakupujte alebo predpisujte lieky sám.

Pochopiť vlastný stav a ústavu

Ľudia rôznych ústavov si vyžadujú rôzne čínske lieky. Napríklad: Ľudia so studenou konštitúciou môžu mať odpor voči chladu, voľnej stolici a bledému pleti. Môžu sa po požití studenej a surovej potravy cítiť chorý. V takomto prípade by sa čínske lieky chladného charakteru, napr. Rhizoma Coptidis, Radix Isatidis atď., Mali používať opatrne. Podobne by sa s rôznymi príčinami a priebehmi ochorení malo zaobchádzať s rôznymi čínskymi liekmi. Napríklad: existuje veľa príčin ochladení. Za studena spôsobeného vetrom a nachladnutím sa má liečiť liečivá na chladenie z veternej studenej vody; za studena spôsobeného vetrom a teplom by sa malo liečiť liekom na chladenie typu veterného tepla.

Jeden by mal starostlivo prečítať štítky o vlastných čínskych liekoch alebo opisy o predpisoch čínskych rastlinných liekov, ktoré obsahujú informácie o zložkách, farmakologické účinky, indikácie, spôsob a spôsob použitia, dávky, metódy prípravy a kontraindikácie atď.

Jeden by mal za určitých okolností užívať len čínske lieky podľa pokynov čínskej medicíny. Napríklad tehotné alebo dojčiace ženy by sa mali poradiť s čínskou medicínou predtým, než začnú užívať čínske lieky, pretože niektoré čínske lieky by spôsobili potrat a zníženie materského mlieka. Číňan by mal povedať praktickému lekárovi, ak užíva iné lieky počas užívania čínskych liekov, pretože spoločné podávanie rôznych druhov liekov môže zvýšiť alebo oslabiť farmakologické účinky liekov alebo spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky.

Ak sa zdravotný stav nezlepšil alebo sa zhoršil, mali by ste čo najskôr konzultovať s praktickým lekárom, aby ste neodkladali liečbu.

Uchovávanie čínskych liekov

čínske lieky by malo byť uskladnené na chladnom a suchom mieste, aby bolo možné chrániť pred mólami a plesňami. Malo by sa tiež venovať pozornosť dátumu uplynutia platnosti čínskych liekov, ktoré sú chránené autorským právom. Malé, rozmazané alebo vypršané čínske lieky by sa nemali užívať. Okrem toho by čínske lieky mali byť správne uskladnené, aby zabránili chybám detí.
(Zdroj: divízia čínskej medicíny oddelenia zdravotníctva)

E. Informácie o užívaní čínskych liekov
Jeden by mal požiadať radu praktického lekára čínskej medicíny, ak má akýkoľvek dotaz pri užívaní čínskych liekov. Tu sú všeobecné metódy pri užívaní orálnych čínskych liekov:

Dávkovanie a frekvencia

Obvykle sa jedna dávka bylinného odvaru užíva raz alebo dvakrát denne. Ak sa má odvar odobrať raz denne, čínske rastlinné lieky by sa mali odobrať raz; ak má byť odvar odobratý dvakrát denne, rovnaká dávka čínskych rastlinných liekov by mala byť odobratá druhýkrát. Dávkovanie sa líši od jednotlivca k jednotlivcovi. Dávka pre deti je približne 150 ml (ekvivalentná polovici kapacity bežnej misky na ryžu) a dávka pre dospelých je asi 250 ml (čo zodpovedá 80% kapacity normálnej ryžovej misky). Pri prijímaní proprietárnych čínskych liekov by sa mali používať pokyny na etiketách alebo obaloch liekov.

Čas užívania liekov

Čas liečby liekov závisí hlavne od stavu pacientov a farmakologických účinkov liekov. Niektoré čínske lieky sa musia užívať v určitej dobe, napr. Pred jedlom, po jedle, pred jedlom alebo pred spaním, atď. Ak sa majú lieky užívať pred jedlom alebo po jedle, mali by sa užívať jednu až dve hodiny pred alebo po čase jedla.

Návod na používanie

Čínske lieky sa zvyčajne užívajú s teplou vodou, ak čínska medicína neurčí inak. Vo všeobecnosti by ste nemali piť silný čaj súčasne s čínskymi liekmi.

Potraviny, ktoré sa majú zdržať

Vyvarujte sa jedenia potravín, ktoré sa ťažko strávia alebo dráždia pri užívaní čínskych liekov. napr. človek by sa mal vyhnúť konzumácii reďkoviek a piť silný čaj a kávu pri užívaní čínskych liekov, ktoré majú výživnú a doplnkovú funkciu. Jeden by sa mal vyhnúť jedeniu korenia, kari alebo chilli potravín atď. Pri užívaní čínskych liekov studenej povahy a vyhnúť sa surovému a studenému jedlu, ako sú melóny, ovocie a studené nápoje atď. Pri užívaní čínskych liekov teplého charakteru.
(Zdroj: divízia čínskej medicíny oddelenia zdravotníctva)

F. Informácie o toxických / silných čínskych bylinných liečivách
Toxické / silné čínske rastlinné lieky majú charakteristické silné farmakologické účinky a sú toxické, napr. Radix Sophorae Tonkinensis, nespracovaný Rhizoma Pinelliae, nespracovaný Radix Aconiti Lateralis atď. Nesprávne používanie liekov spôsobí otravu alebo dokonca smrť.

Preto je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim bodom pri užívaní toxických / silných čínskych rastlinných liekov:

Toxické / silné čínske rastlinné lieky je možné zakúpiť len na lekársky predpis vydaný registrovaným čínskym lekárom;
Pri príprave a užívaní liekov je potrebné postupovať podľa pokynov praktického lekára z Číny;
Jeden by mal čo najskôr konzultovať s praktickým lekárom, ak si všimnete príznakov otravy čínskymi rastlinnými liekmi.
Príznaky otravy čínskymi rastlinnými liekmi

A. Symptómy akútnej otravy:

Príznaky týkajúce sa zažívacieho systému, napr. Nevoľnosť, vracanie, bolesť brucha, hnačka alebo dokonca zvracanie krvi, krvavá stolica atď .;
Symptómy týkajúce sa dýchacieho systému, napr. Dýchavičnosť, modrastý okraj atď .;
Symptómy týkajúce sa obehového systému, napr. Nepríjemné pocity na hrudníku, palpitácie, nepravidelný srdcový tep, atď .;
Príznaky týkajúce sa nervového systému, napr. Závraty, bolesť hlavy, znížená citlivosť jazyka a končatín, rozmazanie videnia, porucha sluchu alebo dokonca kóma, paralýza atď.
Symptómy týkajúce sa močového systému, napr. Bolesť pri močení, krvavý moč, edém atď.
B. Chronická otrava môže viesť k anémii, poškodeniu funkcie pečene a obličiek atď.

Predvolby sukromia

Cookies používame na zlepšenie Vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie jej údajov o jej používaní. Kliknutím na "Prijať všetky cookies" vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

 

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Naša webová stránka ukladá údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača) na identifikáciu vašej relácie a dosiahnutie základnej funkčnosti platformy, zážitku z prehliadania a zabezpečenia.
Môžeme ukladať údaje na vašom zariadení (súbory cookie a úložiská prehliadača), aby sme mohli poskytovať doplnkové funkcie, ktoré zlepšujú váš zážitok z prehliadania, ukladať niektoré z vašich preferencií bez toho, aby ste mali používateľský účet alebo bez prihlásenia, používať skripty a/alebo zdroje tretích strán, widgety atď.
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie